Miért vesznek az emberek olcsó kínai tableteket, ha nincs pénzük drágábbra?

Figyelt kérdés

Totálisan értelmetlen. Egyrészt tele vannak olyan hibákkal, amelyek tönkreteszik a felhasználóélmény. Másrészt értéktelenek, egy év múlva elavulnak, el sem lehet őket adni.

Sokkal jobban megéri spórolni egy drágább, felső kategóriás gépre, amit egyrészt 2-3 évig is használhat a tulajdonosoa úgy, hogy utána még jó pénzért el is tudja adni. Ráadásul sokkal szerethetőbbek. Ezt miért nem látják be sokan?



2013. dec. 18. 09:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
kerdesedben a valasz.
2013. dec. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Osynho ***** válasza:
80%

2-3 év alatt mennyit buksz egy 100+ ezres tableten és mennyit egy 30ezresen? :)


Egyébként azért veszik, mert nincs pénz és mert szerintem nem is tudják mennyire idegesítő lehet egy rossz tablet/telefon.

2013. dec. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Igazad van. És azok a felső kategóriás gépek ugyanazokon a gépsorokon, ugyanolyan módszerre készülnek, mint az olcsók.


Más: Az információs szabadságnak köszönhetően az emberek látják, mi minden van a világban, mások hogyan élnek. Legalábbis egy kép kialakul benne, még ha gyakran torz is. Vágyik olyan dolgokra, amire igazán nincs is szüksége. No meg meg is szólják, ha nem elég trendi. De a fizetés nálunk nagyon alacsony.

Lehet a drágább jobb, de ha nincs a zsebében elegendő pénz? Akkor mit tesz? Megveszi az olcsót.

2013. dec. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon jó olcsó tabletek is már 40ezer körül, főleg ha kínából rendeled és a kereskedők nem szedik le a jattot. A csúcskategóriásoknak is van hibája.
2013. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy másnak nem lehet eltérő igénye?

Példa gyanánt, kollégám:

1 PC van otthon, de ki használja éppen?

Egy 20 alatti tablet tökéletesen elég neki, ágyból netezik megvan a családi béke.

Semmi másra nem használja, nem futtat több alkalmazást, TFT kijelző, betekintési szöge nem egy bajnok, de csak ő nézi, úgy meg jó, szabadban nem használja, így fényerőre sincs panasza, 2 éve fut hibátlanul és megelégedésre.

Akkor minek is kellene neki ennél drágább, amin 1 év alatt bukna 30 ezret, bár nem akarná eladni sem a drágábbat, sem ezt, ezt persze végképp nem.

Én pedig azt mondom ezzel együtt, olyan eszközt vásárolok amelyik megfelel annak az elvárásnak, amire használni akarom. Most éppen 2 magos, 1Gigás, 1GB-os, IPS, 1280*1024-es, mert arra volt szükségem.

2013. dec. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

2-3 év után egyiket sem lehet eladni jó pénzért...

Pénzért igen, de ha a beszerzési árat nézzük, akkor sokat lehet bukni rajta. Persze még mindig jobb, mint kidobni.

2013. dec. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

És mit csinál az okos szegény ember? Alapos körüljárás után megveszi újonnan gagyi árban a felső kategóriát használtan. :)

Valóban alacsonyak a fizetések. Én úgy vagyok vele, hogy a felső kategóriás telefonok/TV-k/laptopok/házimozi rendszerek/tablet/autó, stb. műszaki cikk, a felső társadalmi réteget célozza, akinek olyan kiadni 100 eft-ot egy tabletért, mint ha te megvennél 10 eft-ért egy mp3 lejátszót. Ezek digitális eszközök, semmi mechanikus nincs bennük, nincs kopó alkatrész. Ha használt, de jó állapotban van, simán megveszem, mert nincs kopó alkatrész.


Rengeteg olyan embert/családot látni, akik kifelé azt mutatják, hogy nagyon jól megy a szekér. Lehet, hogy van 150 centis 3D TV, Iphone, gamer laptop, minden szar, de közben meg egy putriban laknak, jobb esetben van egy 20 éves Suzuki a háznál, de lehet autó, de még egy használható bringa sincs. Tele vannak hitellel...

Másik a jól menő vállalkozó, 3 szintes, 100-150m^2 alapterületű ház, 3 autó számára elegendő mélygarázzsal, 3 felső kat. autóval töltve, 1 havi minimálbérért vett Replay, meg Diesel famrerek, kabárok, Iphone 5, 200 centis 3D TV, full extrás zuhany kabin, sok milliós bútorozás minden szobában, stb... Közbe meg annyi hitele, adóssága van, hogy ha eladná a vállakozását, házát, autóit, mindenét, akkor sem jönne ki 0-ra.

Én büszkébb vagyok a 3 eft-os Samsung telefonomra, mert az legalább ki van fizetve :D, és addig többnek tartom magam ezeknél az egyedeknél, amég nyugodtan fekszek le este aludni, főleg abban a tudatban, hogy egy 1ft hitel nincs a nyakamban.

2013. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Sőt, legnagyobb poén az, mikor még csak nem is hitelből van a baromi nagy ház, vagy az autók, hanem bérelnek mindent. :D:D:D Az ilyen nevetséges. Van egy haverom, elég jóba vagyunk, csak az nem tetszik hogy feszt villog minden szarjukkal. Van a családban A8 Audi, Mercedes, meg Rover, meg 3 szintes villa Budaörsön, Iphone 5 a zsebben. De mikor megtudtam hogy a ház albérlet, az összes autón hitel van, én elröhögtem magam.
2013. dec. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
Bocs hogy eltértem a tárgytól, de valamilyen szinten a nincs pénzem de azért venni kell minden szart kategóriába tartozik amiket írtam.
2013. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok gazdag, amióta egyetemre járok és jól tanulok, elég jó ösztöndíjat kapok, és ebből van pénzem. Valószínűleg a tabletemet is ebből fogom tudni megvenni.

A családban volt egy olcsó ConCorde és borzalmas volt! Papíron tök jó paramterekkel rendelkezett, mégis rohadt lassú volt, a wifit a routertől 5 méterre már ledobta, folyton fagyott... És azóta utánaolvasgattam, ezek mind jellemzik az olcsó (Wayteq, ConCorde stb) tabokat.

Ahhoz képest viszont drágák, de viszik őket mint a cukrot, főleg most, karácsonykor.

2013. dec. 18. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!