Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A számítógépem valamiért...

A számítógépem valamiért lefagy. Most volt szervízbe ahol az elemet kicserélték belőle és tettek bele egy újat. Valamiért 10-20-30percenként lefagy, de nem tudom miért. Lehet, hogy az elem váltotta ki?

Figyelt kérdés

Aki ,,javította" a gépet ő azt mondta, hogy mindent beállított rajta. A hűtés is megfelelő, nincs vírus a számítógépen, se felesleges programok. Vissza állítottam arra az időre, mikor a gép még szervizben volt. De ott viszont meg az internetet nem akarta beadni, így kénytelen voltam még is a mostanira, állítani. Épp ma beakartam kapcsolni, ne tán rájövök a gondra, de csak a biosig jut el a gépezet.


Ötleteket, tippeket várom.

Ohh... és Windows XP Professional service pack 3 van rajta

500Gb-os winyo

egy-egy darab 2Gb DDR2-es ram

256mb-os videókártya



#elem #lefagyás #szerviz #Ismeretlen probléma
2013. dec. 26. 13:15
1 2
 1/12 intrepid ***** válasza:
Ezek a szervizesek néha akkora Mekk Elekek, én a kutyámat nem bíznám némelyikre, a pénzt elkérik, és ha nem sikerül, hát nem sikerült. Azóta inkább autodidakta módon megtanultam egy csomó dolgot.
2013. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
csak egy tipp, mozgasd meg a vinyó kábeleket, ramokat szedd ki tedd vissza, lehet csak kontakt probléma.. én már jártam így
2013. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze a gép legyen kikapcsolva
2013. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A linkben leírtak alapján próbáld meg letesztelni, táp, alaplap, merevlemez hiba is lehet. De előtte ments le mindent, mert ha a vinyó halódik, minden adatod elveszhet. A szervizes Mekk mester egyszerűen lusta volt dolgozni, ha ez laptop, nagy munka szétszedni. [link]
2013. dec. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Abineri Béla válasza:
Ha rendszeridőt visszaállítod és a gépen betöltődik a rendszer és csak (Internet) nincs, akkor minden jel arra mutat, hogy a gép jó. Viszont a gépen vagy rosszul van a (biosz) beállítva, vagy sérült az (ethernet) kártya drivere. Tehát szoftveres gondod van. Nem írod, hogy a rendszeridőt megtartja e a gép? Miért is kellett elemcserére vinned? Ha elemet cseréltek, akkor viszont a bioszod a cserénél alapértelmezettre visszaállt automatikusan, alapra, vagyis a bioszt újra be kellett állítania. A kedves szervizes úr, ehhez viszont nem igazán érthetett, vagy, trehányságra utaló jelek mutatkoznak. Ha laptop? Valószínű még elemet sem cseréltek a gépedben, mivel igen csak szét kel szedni a gépet egy elemcsere miatt is. A bioszodat megturkálta, Te meg szívsz! Állítsd be a rendszeridőt és a bioszt normálisan. Csökkentett módban mentsél le amire szükséged van. Telepítsd újra az XP-ét! Gyorsabb mint órákig szórakozni, hogy ki kivel van, meg miért. Sok sikert. Azért nem árt ha egy hozzáértő is a közeledben van. Egy rossz biosz beállítás csak tovább ronthat a helyzeten.
2013. dec. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

-Nem laptop, rendes asztali számítógép.

-Nics gond a tápal, ha bár a winyo kábele nem igazán volt rendesen bedugva. (nem az volt a gond )

-Azért kellet elemet cserélni benne, mert a gépem Taiwani időzónába érezte magát meg szerinte 2007 volt.

-Szerintem is a biosal lesz a bibi. De nem értek igazán hozzá. Szóval megköszönném,ha valaki adna nekem egy kis útmutatást...

Újra rakás....

-Nincs telepítő lemezem.

-Nem működik a CD olvasóm, így a winyót kell áttenem egy másik gépbe.

-Letöröltem minden játékot róla, ne tán az lenne a gond de nem. Szóval maradt a bios.

2013. dec. 28. 14:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Bios frissités talán megoldja. De ha már semmi nem működik ezen a gépen, nem gondoltál arra, hogy másikat vegyél?
2013. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mi takar, hogy bios frissítés? Hogy kell azt végre hajtani, mit kell be állítani rajta? Hogy kell? Nemvagyok jártas benne.


De vennék ûj gépet, csak valaki adjon pénzt rá.

2013. dec. 28. 21:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Használt jó gépet biztosan te is tudnál venni, cégtől, két magú procis, két GB memória, garanciával. [link]
2013. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2013. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!