Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LED tv-t milyen módon lehet...

LED tv-t milyen módon lehet notebook-kal összekötni, hogy monitorként funkcionáljon?

Figyelt kérdés

Feltételezem, hogy kábel kell hozzá, de nem tudom, hogy milyen néven keressem ezt a kábelt.

Nem Smart tévéről van szó, sima LED.


Illetve van-e bármilyen egyéb technikai megoldás arra, hogy a notebook helyett a tévén (legalább monitor minőségben) lehessen internetezni? Főleg filmnézés céljából.


2013. dec. 27. 07:52
 1/9 master chief válasza:
HDMI vagy DVI kábel. EZ attótl függ hogy milyen csatlakozóvan a notebook-on. A HDMI azért jobb mint a DVI mert a HDMI a hangot is átviszi a tévére a DVI csak képet. De ez a notebook-tól függ hogy milyen catlakozóvan rajta. Egyépként ha tv-t használod monitornak jobbb a kép a játékok gafikája is jobb mert a tv-is dob rajta egy keveset. Úgy hogy egy kicsit jobb mint a monitor.
2013. dec. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Ezek szerint nem érdemes megvenni azt a ketyerét (most, ha megnyúznak se ugrik be a neve), ami kvázi Smart tv-vé alakítja át és 30 rugó körül van - mert meg tudom oldani simán kábellel is a kérdést.


A notebook teljesítménye mennyire számít, nem terheli le, ha a tévére kell átvinnie a képet?

A notebook egy ASUS K50IJseries (2GB-os memóriával, pentium T4300-as CPU-val) gép, a TV Samsung 40UE6030-es készülék.


Játszani nem igazán szoktunk a gépen, ha mégis, akkor az valamilyen online bohóckodós játék, komolyabbakat nem futtatunk rajta.

2013. dec. 27. 08:49
 3/9 TaKy99 ***** válasza:

a laptop régi, azaz még nincs rajta hdmi /dvi, csak d-sub. azaz ezzel a módszerrel nem tudod a tv-hez csatlakoztatni.


viszont a tv-den van ethernet és a smart funkciók közül egyedül a DLNA-t tudja!

azaz futtass média szervert a laptopon. Egy LAN kábel még olcsóbb is... :-)


DLNA, Universal Media Server címszavaknak nézz utánna a google-ban.

2013. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! (Pláne a türelmes magyarázatot, és azt, hogy nem lettem lehülyézve a kérdés miatt :))


Egy kérdést még engedjetek meg: a laptop már nagyon a végét járja, mindenképp szeretnék venni egy újat. Vagy tabletet. Milyet érdemes, ha csak az alapfunkciókra használnám (netezés, irodai programok, filmnézés), de szempont lenne, hogy a TV-vel is összekapcsolható legyen?

2013. dec. 27. 09:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Most vettünk olyan LED tv-t, amelyik monitor is egyben. A csatlakozó kábelt mellékelték hozzá.

Laptop: nézd meg a Lenovokat, ezek megbízhatóak.

2013. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TaKy99 ***** válasza:

Már évek óta Dell párti vagyok, már csak a 3 éves door to door garancia miatt is...

A TV-hez, újfajta projektorokhoz HDMI kimenet kell a laptopra.

2013. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Uh, nagyon köszönöm az ötleteket!

Árban milyen sávban nézegessek, ahol még a minőséget fizetem meg (de csak azt, amire nekem szükségem van) és nem a marketing osztály fáradságos munkáját?

Pl. bármennyire is jónak tartom az Apple termékeket, nem vennék tőlük notebook-ot a túlárazottsága miatt.

2013. dec. 28. 08:11
 9/9 anonim ***** válasza:
2013. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!