Miért merül le egyből a fényképezőgépben az elem, aztán be sem kapcsol? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy Samsung 760-as digitális fényképezőgépem, nagyon szeretem,szép képeket csinál. Viszont kb egy hónapja mentünk kirándulni, előtte jól feltöltöttem az elemeket,és ott pedig egyböl kiirta hogy le vannak merülve,igy nem tudtam képeket csinálni.Itthon tettem bele egy vadonat új duracell elemet,azzal kb 5 képet csináltam és az is lemerült egyböl, aztán be se kapcsolt. Formáztam,vírusírtóztam de semmi!:( A garanciája fél évvel lejárt,igy már pénzbe kerülne a javítása ha komoly a baja. Viszont megköszönném ha vki tudná mit tudnék vele csinálni én,hogy jó legyen! Ha mégsem, megtudnátok mondani kb mennyi lenne a javítás? Esetleg aksi baja lenne már másfél év múlva?Az mennyibe kerül?Köszönöm előre is!
2009. nov. 28. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a HP gépemmel vok, vannak 1800 Mha elemek és baromi hamar lemerülnek, vettem bele 2500 Mha elemeket azt meg nem bírja, gondolom túl erős neki, be sem kapcsol. Sztem te is próbáld ki te is új elemekkel, de nézd meg, hogy mennyit bír max, nehogy te is túl erőseket vegyél (bár lehet ez hülyeség, de nekem nem bírja, mással jó, pedig GP elemek)...
2009. nov. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Simán lehet aksi baja. Hány MAH-s? (Gondolom, az akkutípust rendesen beállítottad:)


Vevőszolgálaton dolgozom, és sokszor fordul elő ilyesmi, hogy ilyen hibával hoznak fényképezőgépeket. Erre a kedves szervíz egy fél oldalas tájékoztatót szokott küldeni a helyes akkuhasználatról, ami ugyan garidő után is ingyen van, de felesleg azért nélkülöznöd a gépet.

Főleg Samsung és Canon alacsonyabb árkategóriás ceruzaaksival működő gépeknél szokott előfordulni, hogy egy darabig elmendegél 1300 milliamperrel, aztán egyszercsak olyat csinál, mint a Tiéd, ilyenkor éárdemes beruházni egy legalább 2500 milliamperes aksiszettre.

2009. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekünk is samsung nem tudom hanyas gépünk van.A rendes elemet szó szerint eszi kb 3-4 kép és vége.Szerintem az aksi ment tönkre,és a rendes elem meg kevés neki.

Ha rendes tölthető elem az aksija az nem olyan drága.Pontosan nem tudom de kb 1000 ft darabja.Plussz a töltö.

2009. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
ilyen aksi elemeket hol lehet kapni és milyen néven ?
2012. dec. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
vagyis ilyen elem formájú akkumulátorokat?
2012. dec. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!