Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy Orion 5.1-es hangfalszett...

Egy Orion 5.1-es hangfalszett (valami régi, olcsóbb fajta volt anno) ráköthető egy laptopra?

Figyelt kérdés

Nemigazán vagyok otthon az ilyen témában, ezért gondoltam, megkérdezem itt.

Szóval van egy Toshiba Satellite L500-as laptopom, amiben sajnos nincs 5.1-es hangkártya. Csak a szokásos zöld és rózsaszín fülhallgató és mikrofon csatlakozók vannak rajta.

Illetve van egy Orion 5.1-es hangfalszettem, egy ilyen (a képek nem az enyémről készültek, de az is ugyanez):

[link]

Itt a mélyláda hátulról: [link]


Szóval addig eljutottam, hogy a DVD 5.1CH feliratos csatikat kellene bekötni, hogy 5.1 hangzást kapjon az ember. Ez nálam ugye eleve kilőve, a laptop kártyája miatt. Viszont a felső kettő, AUDIO INPUT feliratú csatlakozókat egy ilyen átalakítóval ( [link] rádugom a fülhallgató helyére, akkor egy 2.1-es hangzást el lehetne vele érni?


Tudom, hogy ez a hangfal nem erre való, de úgyis csak porosodik, gondoltam felhasználom, ha már megvan. És a laptop beépített hangszóróinál biztos jobb lenne.


Köszönöm előre is a hasznos válaszokat.



2013. dec. 31. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ige, rá lehet, sőt mást is, ott van legfelül az Audio Input (AUX)
2013. dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

„rádugom a fülhallgató helyére, akkor egy 2.1-es hangzást el lehetne vele érni?”

Ha az aux bemenetre kötöd a laptopot én 99%-ra úgy emlékszem hogy mind az 5 sugárzó + a mély is szólni fog, egyik munkatársamnak üzemeltem be ilyet, nyilván nem 5.1 lesz, némi térhatást azért nyújt majd. (a távirányítón kell majd funkciót váltani)

Ilyen kábellel egyébként jobban jársz: [link]

2013. dec. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 1. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!