Használat után teljesen kikapcsoljátok vagy csak alvó állapotba teszitek az e-book olvasótokat?

Figyelt kérdés

Múlt héten kaptam egyet, már régi vágyam volt. Szeretnék rá nagyon vigyázni. Melyik árt neki a jobban? Estére teljesen kiszoktam kapcsolni, de napközben többször használom, így akkor csak alvó állapotba teszem. Először érdemes teljesen lemeríteni és csak utána tölteni (mint a telefonoknál) vagy teljesen mindegy?


Köszönöm előre is a segítséget!


2014. jan. 4. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Sose merítsd le teljesen. Akkor töltöd, amikor akarod, és addig, amíg akarod, Li-ion aksiknál nem kell kisütni, meg X órákat tölteni.


És mindegy, hogy kikapcsolod-e estére vagy nem. Helyedben nem kapcsolnám ki, mert max azért lenne értelme, hogy tovább bírja az aksi, de semmit sem fogyaszt alvó állapotban, szóval felesleges kikapcsolni.

2014. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor első töltés előtt se merítsem le teljesen? Ha lemerítem akkor utána már kevesebb ideig fogja bírni, vagy mi ennek az oka?
2014. jan. 4. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, elsőnek se merítsd le.

Li-ion-nak nem tesz jót ha csontra lemeríted, utána kevesebb ideig fogja bírni, de ez persze csak elmélet.

Gyakorlatban is így van, de egy lemerülés még nem okozna különösebb bajt, sőt, még kettő sem, de ha gyakran előfordul, akkor elég hamar tönkremenne az aksi.

De ha nem muszáj, akkor inkább egyszer se meríts dle.

2014. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy időben megkérdeztem. Köszönöm a segítséget!
2014. jan. 4. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!