Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Akik értenek a fejhallgatókhoz...

Akik értenek a fejhallgatókhoz, a lenti tulajdonságok mit jelentenek?

Figyelt kérdés

És ha két fejhallgatót összehasonlítanék akkor az értékek közül melyik lenne jobb?

pl ha az impedancia 32 és 48 akkor az x a jobb mert stb.

Köszi a válaszokat.


Impendancia: 32 Ohms ±15%

Mágnes: NdFeB

Film: 0,019mm

Tekercs: 13,4mm

Hangszóró mérete: 38mm

Érzékenység: 95dB ± 3dB

Csatorna balansz: 3dB

RMS teljesítmény: 50mW

Maximális teljesítmény: 200mW

Frekvencia tartomány: 20-20000 Hz



2014. jan. 5. 13:04
 1/4 anonim válasza:
51%
Szerintem ezek az értékek egy jó fejhallgatóhoz tartoznak.
2014. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gábor t ***** válasza:
Én be mentem a médiába, ott meg halgattam melyik szól a legszebben, aztán neten megrendeltem. Ezt ajánlom neked is.
2014. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez valami kommersz vacaké. Nem tudom, hogy aki azt írta, hogy egy nagyon jó fejhallgatóé, látott-e már jó fejhallgatót...


A 3 dB csatorna balansz értelmezhetetlen, már fél... egy dB eltérést is durván meghallani.

Az érzékenysége átlagos, az RMS teljesítmény nagyon kevés.


Összehasonlításul egy neves gyártó középkategóriásnak szánt fejhallgatójának adatai:

53 mm átmérőjű hangsugárzó, neodimium mágnes

átvitel: 5-35000 Hz

érzékenység 102 dB

maximális teljesítmény 500 mW

A 20-20k-t

2014. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 20-20k-t akkor szokták megadni, amikor a valódi jelleggörbe csúfosan hullámos, de 20-20000 között valahogy belefér a + - 3 dB tűrésbe


(előbb lemaradt, bocs)

2014. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!