Felpúposodott a tabletem akkumulátora. (? )

Figyelt kérdés

Kínai "nevenincs" tablet. Haver adta, ne engem okoljatok.


Nem használtam tavaly nyár óta, betettem a dobozába, és rá sem néztem, mivel betört a képernyője, és több helyen nem érzékelte az érintést.


Ma viszont a kezembe akadt, és rémülten tapasztaltam, hogy az akku teljesen kinyomta a képernyőt (a betört résznél), nagyon fel van púposodva. Eszem ágában sincs töltésre tenni, viszont kivenném belőle, és elvinném egy kijelölt helyre. A kérdésem az, hogy felrobbanhat-e?


Külső fórumokon azt olvastam, hogy kicsi a robbanásveszély, de azok nem voltak ilyen durván felpúposodva. Eredetileg lapos, most viszont a háromszorosára nőtt.


Már szedtem szét, sérülés nélkül ki tudnám venni, de nem merek nekifogni, míg nem kapok egy szakértőtől vagy tapasztalattal rendelkező személytől választ.


Köszönöm szépen.



2014. jan. 5. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nos. Olyan klasszikus értelembe vett robbanásra ne gondolj, hogy le fog szállni a kezed és a fejed tőle. Viszont kidurranhat, és az akksiban lévő folyadékok marnak. Persze a kidurranást se úgy képzeld el, hogy az egész szoba olyan lesz, csak inkább kilyukad. Persze az sem veszélytelen. Ha biztosra akarsz menni, akkor ne fogd meg kézzel az akksit, hanem feszítsd ki késsel, vagy valamivel, amivel ki tudod. Ezek után pedig tedd valamilyen műanyag, vagy fém tartóba. Ha nagyon félsz, akkor vegyél fel egy szemüveget, bár nem fog a szemedbe menni a cucc. :)
2014. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :D Köszi szépen a választ. :)
2014. jan. 5. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:

De ha van egy kínai tableted, amit:

-nem használtál

-eleve rossz a kijelzője, és mivel kínai alkatrészek beszerzése kétséges

-akkuja is elromlott, így még kevésbé használható

akkor miért nem viszed el egyben a szelektív gyűjtőhelyre?:)

2014. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem akartam részletezni. Azért vettem elő, mert találtam egy ugyan olyat neten, amelyiknek működik az érintője, de nem kapcsol be. Most van érintő, nincs akku. :)) Sajnos akku nélkül nem kapcsol be, pedig dugtam áramot a seggébe. :(
2014. jan. 6. 18:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Mielőtt hülyének néznél, hogy miért költöttem rá, nekem megérte azt az 1000 forintot. :D
2014. jan. 6. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!