Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van különbség a fejhallgató...

Van különbség a fejhallgató és a fülhallgató szavak jelentése között, vagy mindkettő ugyanazt takarja?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak fülbe dugható fülhallgatók, de a fejhallgatóra is mondjuk, hogy fülhallgató, nem?
2008. júl. 15. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A fejhallgatót a fülre kell tenni, a fülhallgatót meg a fülbe kell dugni. Szerintem ez a különbség.
2008. júl. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A fejhallgató egy masszívabb darab: betakarja az egész fület, és kifelé hangszigetelt.
2008. júl. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

"de a fejhallgatóra is mondjuk, hogy fülhallgató, nem?"


A fejhallgatót álalában egy kengyel fogja össze, lehet kisebb, vagy nagyobb, kifele szigetelt, vagy nem szigetelt, és a fejünkre tesszük.

Mivel a fülünket takarja, ezért sokan tévesen hívják fülhallgatónak.

A fülhallgató is lehet kengyeles, (általában nem az!) vagy öntartó, de a fülünkbe dugjuk.

Ez a különbség.

A válasz nem szól másról, mint az elöző kettő, csak bővebb lére eresztve. Bocs.

2008. júl. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés ugyan már meg van válaszolva, de az egyik egy picit megtévesztő.


"A fejhallgató egy masszívabb darab: betakarja az egész fület, és kifelé hangszigetelt."


A válasz eleje tökéletes, viszont a vége hibádzik, ugyanis léteznek zárt és nyílt rendszerű fejhallgatók. A zárt rendszerűek a megszokott, amiről te is írsz fejhallhatók amik kifele hangszigetelnek. A nyílt rendszerűek egyszerűen fogalmazva úgy működnek mint a hangszórók, csak a fejre vannak szerelve, a füles külső oldala pedig nyitott, tehát más is hallani fogja a zenét. Íme egy kép: [link]

2009. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Néha azt mondom a fejhallgatóra én is,hogy fülhallgató,mert hát a fülön van az is,de akkor igaz a fülesre is lehetne mondani,hogy fejhallgató,mert az is fejen van.
2014. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
56%

Az Ubuntu operációs-rendszer szerint; a fülhallgató az a valami amit a fülre teszünk, de nincs mikrofonja, szemben a fejhallgatóval, amelybe beszélni is lehet.


- fejhallgató: van mikrofon.

- fülhallgató: nincs mikrofon.

2015. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
56%
fülre vagy fülbe* teszünk (ezt kihagytam)
2015. jan. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!