Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Videókártya hibájának kijavítá...

Videókártya hibájának kijavítása lehetséges? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömtől hoztam egy videókártyát ami akkor még jó volt, hazahoztam, beszereltem a gépbe, de nem adott képet, ventillátora azonban pörgött normálisan.

Egy HD 5570-ről lenne szó, egyéb tápcsatik nincsenek, minden PCI-E ről megy neki. Órákig néztem mi baja, jól benne van-e a slotba, de semmi. Majd később egy hibát vettem észre, amit lefotóztam, erről szeretnék érdeklődni.

[link]

Itt a kép arról amit észrevettem, letört kettő felületszerelt valami (ezt nem tudom hogy micsoda, ellenállásról hallottam, de kondenzátorral még nem találkoztam). Lehet ez az oka annak, hogy nincs kép?

Iskolámban van lehetőség felületszerelt alkatrészek forrasztására, ha valahogy megtudom milyen alkatrész kell és ráforrasztom akkor megjavulhat a videókártya?



2014. jan. 5. 21:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Valószínűleg kondenzátor lesz, mert C jelzése van, ellenállást találtam R jelzéssel.

De ha kijavítom valahogy jó lehet a kártya?

2014. jan. 5. 21:08
 2/5 anonim ***** válasza:

Kondenzátor lesz, de hacsak nincs meg a kapcsolási rajzod a kártyához, akkor nem sok esély van kideríteni milyen értékű kondi kell.



Ránézésre persze azonos lehet a 21-22 23-24 25-26 párosokkal, de erre semmi garancia nincs. Arról nem is beszélve, hogy hogy törtek le? Ha pont az a két kondi tört le, más is sérülhetett.


Különben két SMD kondi forrasztásához nem kell űrtechnika, jóféle ón, 0.5-ös hegy, egy csipesz és kész. Sokkal fontosabb, hogy a páka, és Te is ESD védett legyél.


Egyébként ha semmi más hiba nincs, akkor megjavulhat a kártya. Egy próbát mindenképp megér, mert kb 10 forint az alkatrészköltség, de ha nem javul meg, az se érjen váratlanul.

2014. jan. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

sikerült beazonosítani milyen kondi kell, iskolában már le is adtam a rendelést, a két kondenzátor kb. 1 ft

Méretre is stimmel (0402), jövő héten meg is jön, remélem sikerül megcsinálnom és beüzemel végre.

De akkor a két kondi letörése okozhatja a "teljes sötétség" hibát?

2014. febr. 5. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, okozhatja akár az a két kondi is, hiszen két láb alapból kiesett így. Ha más nem sérült meg, akkor menni fog. Viszont ha marad a hiba, akkor még mással is baj van.
2014. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

jól átnéztem a karit, más fizikai sérülést nem látok, van pár furat szűzen hagyva, de semmi jele nincs annak, hogy ott kell-e valaminek is lennie (egy letörés azért látszik, egy az egyben csak nem törik le a forraszanyaggal együtt).

Egy szakmai oldalon azt olvastam, hogy 75-200 nF-ig jó bele kondenzátor, hivatalos oldalon 100nF-os kondikat írtak a PCI-E-hez.

Én egy 100nF 0402 es méretű smd kondenzátort rendeltettem sulival (pontosabban 100db-ot, mert 1-2-t tuti nem adnak el, így is kérdéses mert a csomagban 10000db van, csak tudnak levágni nekünk 100-at)aztán jövő hét szerdán megpróbálom megcsinálni meleglevegős forrasztópákával meg hozzávaló forraszanyaggal csinálom.

köszönöm a segítséged!

2014. febr. 5. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!