Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hülye kérdés, de a HD minőség...

Hülye kérdés, de a HD minőség az csak a képre vonatkozik? Nincs HD hanghatás?

Figyelt kérdés
Ha egy videót HDban (720-1080P)nézek, akkor csak a kép lesz szebb, a hangnak nem lesz jobb minősége?

2014. jan. 9. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
De van, minél nagyobb a bitsűrűség annál jobb a hangzás is. Ha nem egy csak sima hangszóród van, kipróbálhatod mekkora a különbség 360 és 720p között.
2014. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Előző hülyeséget ír...

Csak a képre vonatkozik. A hangsáv az egy más téma.

HD képfelbontású videó anyagok alá is raknak vacak sztereó MP3-mat (pl. youtube, ott nincs több csatornás, vagy veszteségmentes sztereó hangformátum, csak MP3 abból is max. 128kbps, de a kép van ahol HD felbontású), vannak olyan HD filmek amiknek már dolby digital a hangsávja (348-640kbps hangsávok, ezek 6 hangcsatornát tartalmaznak, tehát nem egyenértékű a minősége egy 348-640kbps sztereó anyaggal), van amelyiknek DTS (1500kbps, na ez már egész jól szól a 6 csatorna ellenére is), és vannak a nagy felbontású video anyagokhoz készült, DTS-HD illetve DTS Master Audio formátumok. Ezek nagyon nagy adatfolyamok, 5-6000kbps pontosan nem tudom, de gyakorlatilag veszteség mentesben kezelik az 5.1-es hangsávot, mint az audio CD a sztereó hangot.

2014. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha csak a "HD" fogalmát nézzük, akkor az a "High Definiton", tehát "magas felbontás". Ergo van, ahogy az előttem író szépen ki is fejtette.
2014. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*Előző vagyok, nem magas felbontás, hanem magas minőség.
2014. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!