Milyen TV-t vegyek aktív Samsung-ot vagy passzív LG-t?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a passzív 3d csíkozódik az aktív pedig fejfájást okozhat, de most nem erre lennék kíváncsi, hanem arra, hogy melyiknek térhatásúbb a 3d-je. (Boltban már kipróbáltam mind a kettőt de ott természetesen mind a két cég a saját reklámvideóját adja és így nehéz őket összehasonlítani) Amúgy kb 100-120 ezret szánnék rá.

2014. jan. 12. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Természetesen aktívat.
2014. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk passzív van és nem csíkozódik, nagyon jó és nem kell töltögetni meg ki-be kapcsolgatni a szemüveget.
2014. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 homo ludensz ***** válasza:
Nekem meg Samsung van és nem tartom macerásnak kivenni a gobelemet meg betenni mert így tárolom a tv. alatt. A tv.-n lévő 3D-s filmek elég meggyőzőek térhatásúkat tekintve,bár én összekötöttem a PC.-vel és ami filmet érdemesnek találok megnézni azt a tv.-n nézem meg. Az áruházban az egész "tv. fal" egy zárt rendszeren megy s amit ott látsz meg otthon fogsz a kettő.
2014. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A térhatás egyforma, csak a kép minősége csökken a felére a passzívnál. Megéri az elemmel való "macera" a jelentős kép minőségi különbséget.


A passzív rendszer csak a 3D szemüveg használatakor jelent minőségbeli csökkenést a full HD felbontáshoz, vagyis az aktívhoz képest.


Szemüveg nélkül, 2D-ben mindkettő jó.

2014. jan. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is aktív van,de nem szedem ki az elemet. Minek amikor van rajta ki-be kapcsoló gomb?
2014. jan. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Mashonnan kozelitve meg a kerdest (de talan igy is ertheto lesz) :)


Naszoval: melyik a bikabb, ha mondjuk meleg vagy ... aktiv, vagy passziv? Na ugy-e, hogy az aktiv a bika :D

2014. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 freborr válasza:
Nekem mindkettö van és szerintem jobb az aktív,az elem pedig szerintem ostoba kifogás kb 50 filmet kibir legalább is nálam.
2014. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Osynho ***** válasza:
Szerintem meg sz@rd le a 3d-t. :) Ezen kívül plazmát vegyél, ha a képminőség számít-
2014. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 3D gyönyörű élményben gazdag csodálatos dolog, de van aki nem látja mert az emberek 10-20%-a sztereó vak! Az nem képes ebben az élményben részesülni, mint a vak ember nem láthatja a tv-t a sztereó vakok nem érzékelik a mélység élményét, ahhoz hasonlóan mint a vak ember nem látja a tv-t, ezért nem is nézheti. Többnyire ezért lehet ellene ágálókat olvasni.

[link]


Ami pedig a plazmát illeti:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..


Attól még lehet szép, hogy "bibircsók van az orrán", mert az "enyém". Igaz, hamarabb tönkre megy, hasonlóan mint az ilyen elvi működésű fénycsövek többsége, meg bele ég a logó a tv csatornák logója, de cserébe van mega kontrasztja is!


Szóval kinek a pap, kinek a papné kellene,

de én akkor is a lányára vágyom. :))

2014. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Osynho ***** válasza:

Miért menne hamarabb tönkre? És honnan tudod, hogy egy lcd nem fog holnap tönkremenni? :)


A plazmák feketéje meg idővel valóban csökken, mondjuk 10-20 év alatt feleződik és akkor még mindig sokszorosa lesz egy lcd által produkált "feketének", ami ugye szürke valójában. ;-)


A beégés túl van lihegve. Persze, ha 0-24 órában megy a statikus tartalom, akkor megtörténhet, de ez nem túl életszerű, valljuk be. :)


És nem csak a mega-kontrasztban jobb a plazma. De akit érdekel, úgyis utánaolvas. Ha nem, akkor vesz egy divatos lettévét, merazjó. :D

2014. jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!