Milyen TV-t vegyek aktív Samsung-ot vagy passzív LG-t?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a passzív 3d csíkozódik az aktív pedig fejfájást okozhat, de most nem erre lennék kíváncsi, hanem arra, hogy melyiknek térhatásúbb a 3d-je. (Boltban már kipróbáltam mind a kettőt de ott természetesen mind a két cég a saját reklámvideóját adja és így nehéz őket összehasonlítani) Amúgy kb 100-120 ezret szánnék rá.

2014. jan. 12. 10:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A LED és LCD kombinációban mindkét lényeges elemi egység önmagában nagyon hosszú életű. Főleg mert a ledeket nem hatják túl a szobai nézéshez szükséges fényerő mellett. Így az élettartama többszöröse lehet.


A plazma képernyőnél a gázkisülésű fénycsővel működő fényreklámok élettartamával lehet számolni. Lényegében ugyanaz a működése, csak kicsi, eltérő színű pixelekben. Azt tudjuk, hogy ezek a plazma fénycsövek sem nagyon hosszú életűek.


Sőt a plazma képernyőknél a legnagyobb fényerőt is azért korlátozzák, mert nagyobb üzemi áramon az elhasználódás már annyira gyorssá válna, hogy néhány évre csökkenne az ilyen megjelenítő élettartama. Így is külön elektronikát kellett tervezni hozzá, hogy a plazma pixelek folyamatos természetes elhasználódásából eredő fényerő csökkenést (az egész képernyőre kiterjedő folyamatos beégést) egy automatikusan növekedő meghajtás szabályozással lehessen kompenzálni. Már amíg annyira el nem használódik a képernyő a plazma kisülés következtében, hogy már nem lehet további korrekcióval semmiképp normál (legalább is a plazmánál szokásos általánosan gyengébb) fényerőt létrehozni.


A beégés a plazmánál nem túl életszerű? :))

Akkor miért tudja mindenki, hogy ez a plazmára jellemző dolog? Miért készült a linkelt cikk is? Miért ismerik be a legdurvább plazma tv fanok is előbb-utóbb, hogy igen, be szokott égni és nem számítógép monitornak és nem tv csatornák nézésére, nem háttér televíziónak való, és nem olyan csatornát kell nézni ahol logó is van a sarkában.



Persze bármelyik műszaki készülék bármikor elromolhat, de ha már valami a tervezésekor a működési elvéből adódóan eleve rövid élettartamra van ítélve, azzal eleve nem szabad tervezni. A gyárban szabad, mert ott csak addig kell működjön amíg el nem adják + a garancia időtartama.


Viszont aki önmagának jót akar, az előbb gondolja át a fizikai korlátait és azt, hogy hány évig akar jó tv-t nézni, azután döntsön, hogy egy eleve korlátozott életű 'fénycsövet' vagy egy hosszú életű ledet választ megjelenítő fényforrásaként.


Az LCD képernyő megvilágítást is nem véletlenül cserélték a CCFL plazma elvén működő fénycsőről LED-re.


Lehet mondani, hogy csak erre és csak arra kell vigyázni és akkor talán még használható egy ideig, de itt már túl sok a nem háttér tv-nek és nem logóval ellátott csatornákra és nem monitor helyett és nem így és nem úgy kitétel.



...Még keresgéltem és találtam valamit...


(Forrás: [link] )


--"PDP: Plazmának is nevezik. 1964 óta létezik, de gyártási költségei miatt a CRT terjedt el. Az elv az, hogy minden képpontban egy-egy kis neoncső van, neon vagy xenon gázzal töltve, amely a ráadott feszültség hatására világít. Nagyon fontos különbség az eddigiekhez képest, hogy itt nem felvillanásról van szó, hanem folyamatos működésről, amelynek során a fényerő és a szín képpontonként állítható. Ennek köszönhetően a monitor képe rezgés- és villódzásmentes, nézése egyáltalán nem fárasztó."--


A plazmánál éppen a rezgése és a kép ide-oda rakosgatása néhány pixelenként, az ami nekem feltűnt már többször. A gyakorlatban a plazma képernyő valahogy nem az a nyugodt képű mint az LCD.

2014. jan. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!