Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő probléma! Zenehallgatá...

Erősítő probléma! Zenehallgatás közben magától kikapcsolt, most nem működik. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van egy Yamaha RX-V357 típusú erősítőm, már vagy egy éve megvan, anno használtam vettem. Játszottam épp, halkan (tényleg halkan) zenét hallgattam közben, de egyszer csak kikapcsolt magától, majd enyhe égett szagot éreztem, ha fölé hajoltam (korábban is lehetett hasonlót érezni, de akkor nem kapcsolt ki). Sajnos azóta nem tudom visszakapcsolni. Van esetleg tipp, hogy mi lehet a problémája, mit szükséges rajta cserélni, hogy újra működjön? Ha szükség van rá, leveszem róla a burkolatot és lövök pár fotót róla. Köszönöm előre is!

2014. jan. 17. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

amikor először kikapcsolt, a hővédelem oldott le.

(nem a nagy hangerő miatt, hanem mert túlterhelted a végfokokat, pl. nem megfelelő impedanciájú, /8Ω helyett 4Ω!)vagy zárlatos hangsugárzóval, esetleg hangsugárzó vezetékkel)

amikor először lekapcsolt a védelem, akkor kellett volna megkeresni az okát.

(most már, nagyon vszínű, hogy a végfok ment tönkre!, vagy ha szerencséd van, csak a védelemre használt alkatrész)

ha leveszed a burkolatot, a végfok körül nézz szét, melyik alkatrészen látszik égési, (füst) nyom.

2014. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na, miután levettem a burkolatot, végre bekapcsolt!

De mi lehetett a hiba? Hogy később elkerülhessem...

Most kapcsolt le először, máskor nem történt ilyen. Az erősítőn, ahová dugtam a hangfalakat, 6 Ω-ot ír, a hangfalakon 8 Ω-ot. Ezt még így kaptam párban, egymással, elvileg ért hozzá az ember, aki adta. Ezek szerint mégse? Rendes hangfalkábeleket vettem hozzá, nem sérültek, talán fél évesek lehetnek. Leszedtem a burkolatot, de nem találok semmi égésfoltot... hogy kerülhetném el ezt legközelebb?

2014. jan. 17. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

ha nagyobb a használt hangsugárzók impedanciája, nem gond! (csak kisebb ne legyen az előírtnál) 8Ω-sal kicsit halkabban szól, mint ha 6Ω-sak lennének.

azért a hangfalakat megnézetném, nehogy zárlat legyen valahol bennük (pl. hangváltóknál, kábelezésnél stb.)

2014. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben, holnap mindenképp ellenőrzöm őket, ma már sajnos nincs időm rá.

De viszont kiszagoltam azt a részt, aminek égett szaga volt (ha ez segít), mellékelek néhány fotót róla (a transzformátor melletti rész, ahová csatlakoznak a sárga és lila vezetékek):

[link]

[link]

[link]

2014. jan. 17. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!