Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért akadozik a tv-n a film?

Miért akadozik a tv-n a film?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a probléma hogy egy 720p film esetén külső hdd-ről a film mindig bufferelget ez változó van hogy 10 percig egyszer sem tölt van hogy 1 percen belül 3 x is és a töltés hossza is változó! Ide belinkelem a körülményeket hogy minden érthető legyen:

(sansung ue32f5000)Ilyen a tv: [link]

(WD My Passport) ilyen a külső hdd:

[link]

(ez van a füzetébe):

[link]

[link]

És a letöltött filmek pegid mpeg4 és h.264 videokodek volt!

5.5 mb/s a bitrátája. .avi és.mkv a kiterjesztés szóval elméletben minden megfelelt. A BDrip filmeket hibátlanul akadásmentesen vitte ugyan ezen feltételek mellett. Csak ugye ha az ember vesz egy full HD tv akkor szeretné szép minőségben nézni a fimeket. De gondolom valami megoldás lesz a problémámra. :)

Annyit még hozzáteszek hogy pendrájvról nem próbáltam mert egy 7 GB os filmet (8GB os formázott pendej) több óra alatt sem tett fel ez miért lehet hogy egyre lassul a sebessége az elején 10mb/s a végén pedig már 500Kb/s os sebességgel másolt a gép több próbálkozás és formázás után is (NTFS re formázva)



2014. jan. 19. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínű hogy a külső HDD nem a legjobb.

A havernak egy 750GB Verbatim külső HDD-t vettünk leformáztuk NTFS-re és semmilyen filmnél nincs akadás vagy lagg a TV Samsung.

Pl. én egy 8GB pendrive-ról nézem a filmeket simát és HD-t szintén nem tapasztaltam semmiféle lagg-ot vagy akadást (a TV-m lassan 3 éves + Samsung).

A pendrive-nál is számít hogy ne 2.0 hanem 3.0 legyen.

2014. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pendrive-ről kipróbáltam tökéletesen ment és most találtam egy muxer progit és ezzel átkódolva hdd-ről is szépen ment szóval úgy tűnik megoldódott a probléma azért köszi!
2014. jan. 19. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem kellett semmilyen filmet átkódolni amit letöltöttm mind rendesen ment akár Xvid, BDRIP, MKV,HD stb...
2014. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát gondolom akkor a te TV jobb hardverű vagy nem tudom de nekem a TV-m csak a DTS hangot nem szeretei azt ha kiszedem muxer progival akkor tökéletesen fut a full hd is :)

Bár azt írja a könyve hogy DTS (Core) az nem tudom mi lehet ha valakinek van tippje leírhatná !

2014. jan. 21. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2011 év végi széria a tiéd "F" széria ami 2013-as.
2014. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És az miért jelentené feltétlenül az hogy jobb benne a hardver? Csak újabb az lehet hogy fejlesztettek de lehet hogy valami fejlődött ennek hatására valami romlott vagy csak szimplán nem is egy kategória :) de mind1 is
2014. jan. 22. 15:45
 7/7 A kérdező kommentje:

Szóval a problémát úgy lehet megoldani hogy ha külső hdd- ről szeretnénk filmet nézni akkor az MKV tool nevű progival kivesszük a DTS hangot így már nem fog akadozni semmilyen minőség. HA pedig pendrive-ról akkor semmit nem kell tenni úgy simán viszi töltögetés nélkül! Amúgy a TV könyvébe bele van írva hogy külső hdd nem támogatott szóval csoda hogy egyáltalán beolvassa :)

Köszönöm a segítséget én részemről a téma lezárva!

2014. jan. 22. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!