Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Xbox 360 játék konzolnál...

Xbox 360 játék konzolnál sokat számít, hogy HD ready vagy full HD-s Tv-n játszok?

Figyelt kérdés

Most készülök Tv-t veeni javarész Xboxozás céljából

és nem tudom ,hogy xbox játékoknál milyen jelentősége van annak,hogy HDvagy FULL HD-BAN játszom.

Válaszokat előre is köszönöm :)



#mhonnan
2014. jan. 21. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp fullHD-t vegyél. Még ha Xbox elég is lenne HD Ready-n, 2013 van, már alig találsz nem fullHD-s tv-t.

Meg filmek meg minden egyéb esetén jobb az 1080p.

2014. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát az attól is függ, hogy mekkora képátlójú tévét akarsz venni. Ha 32'-est, vagy esetleg annál is kisebbet, akkor ott szinte elenyésző a különbség, sőt azt mondom észrevehetetlen, ha nem 10 centiméterről nézed. Ezentúl Magyarországon a tévécsatornák 90%-a még a HD Ready (1366 x 768 pixel) felbontást sem éri el, az a kevés csatorna ami pedig HD-ben sugároz, azt pedig a HD Ready tévé is szépen megjeleníti.


Hogy a kérdésedre válaszoljak: ha 32'-es tévéd lesz, akkor Boxon észre sem vennéd, hogy most HD Ready, vagy FullHD-ben játszol. Egyébként is az Xbox játékok többsége 720p-re van optimalizálva, és maximum csak felskálázva tudják megjeleníteni 1080p-ben ami közelsem olyan szép, mint a tényleges FullHD. Ha viszont 32'-nél nagyobb TV-t akarsz venni, ott már érdemesebb a FullHD-t választani. De egyébként nem is hiszem, hogy 100 cm környékén még árulnának HD Ready tévéket, szóval gondolom a kérdésed 32'-es tévékre vonatkozik.

2014. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen jól gondolod 32'-os tévére gondoltam

két tv között gondolkozom az egyik fullHd-s a másik csak HD readys viszont esztétikailag sokkal jobban bejön a sima Hd readis és annak ellenére ,hogy az csak Hd-s még egy kicsivel drágább is .

Szóval akkor szerinted Xboxozáshoz elég a HD-readys készülék?

2014. jan. 22. 11:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja meg csak így mellékesen Samsung vagy LG ?? :) köszi a válaszokat
2014. jan. 22. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:

32'-esnél tényleg nem fogod észrevenni a különbséget, ás ahogy említettem a Xbox is 720p-re lett optimalizálva. Egyszerűen egy ilyen aránylag kicsi képátmérőjű tévénél elveszik a FullHD és a HD Ready közötti különbség.


A Samsung vs LG kérdés szubjektív, de én mindenképpen a Samsungot ajánlanám. Egy F4500 például nagyon jó és viszonylag olcsó választás lenne. Ha nem érdekelnek a SMART funkciók, akkor pedig ennél olcsóbb tévét is be tudsz szerezni.

2014. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak is FULL HD + Samsung.

Az Xbox360 1080p-ben tolja a játékot a tv-re és nagyon jó a konzol "up scaler"-e én 5év alatt egyszer nem kellett visszavenni a felbontást.

A FULL HD TVk-ben szintén van "up scaler" (skálázó elektronika) ami kiválóan együtt működik a konzoléval.

A PS3-nál ott más a helyzet a gyengébb grafikus proci miatt arra elég a HD Ready.

Még annyit mikor TV-t választasz nem árt figyelni az input lag-ra pl. meghúzod a ravaszt és a lövés csak 1mp múlva dördül el a TV képernyőén.

Szóval minél kisebb az input lag annál jobb, mondjuk, ezt a gyártók nem tüntetik fel a technikai adatok között.

2014. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A HD Ready TV-n az Xbox360-as játékok ocsmányul néznek ki, volt már sírás ez miatt a sok "hozzáértő" rábeszélte a kérdezőt a HD Ready-re, szerencsétlen meg jó ráfaragott az elmosódott képpel.
2014. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez egy FULL HD TV kiváló 28ms input lag-al kimondottan jó játékra.


[link]

2014. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hú hát elég megosztó a vélemény :) nem is tudom most akkor Full HD vagy HD ready ? 8as pont az egyik tv amin gondolkodom az ez :)

Szóval akkor teszem fel megveszek egy tv-t melyiken fog az xbox-ozás élményben részesíteni mármint kép minőség szempontjából HDready vagy F.HD ? bocsi csak nincs nagyon kidobni való pénzem és a legjobb döntést akarom hozni :) A válaszokat mindenkinek köszönöm :)

2014. jan. 23. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!