Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudnám megforrasztani...

Hogyan tudnám megforrasztani a fülhallgató vezetékét?

Figyelt kérdés
Sajnos elszakadt, és a külső szigetelés alatt valami nagyon finom sodrott, és lakkozott ere van. De erre nem tapad az ón. Hogy tudom megtisztítani?
2009. dec. 7. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha meg is forrasztod zajos lesz. Nem szokták toldani, az egészet cserélned kéne.
2009. dec. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a gond vele, hogy a Jack dugónál szakadt el, és tennék rá helyette másikat mivel nagyon drága fülhallgató volt. Meg aztán ahogy néztem, nem is igazán szedhető szét a fülbedugó része.
2009. dec. 7. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:

a lakkor általában maga a forrasztópáka felolvasztja, de ha nem akkor folyasztószerrel vagy gyantával csodákra lessz képes a pákád. Ha nem elég gyantás alapból a forrasztóón akkor is lehet ilyen problémád.


[link]

2009. dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
próbáltam már forrasztózsírral, sósavval, és forrasztógyantával is, de semmi, nem ragad rá az ón. Pedig előttem már valaki forrasztotta házilag és az tökéletes volt.
2009. dec. 7. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:

helo:)

én ugy szoktam hogy megblankolom és utána egy picit öngyujtóval leégetem a lakkot próbáld ki:)

2009. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: ez bevált. köszönöm! (OFF: és miután nagy nehezen megforrasztottam, "természetesen" kiderült, hogy a jó drága füllhallgató membránja hibásodott meg és nem is a vezetéke:( De legalább megtanultam forrasztani:P ...)
2009. dec. 8. 08:36
 7/9 anonim ***** válasza:
üdv, a "lakkozott" eret vagy lekaparod szikével vagy pedig leégeted. a folyasztószer nem segít sem a gyanta.. és sztem nem lesz zajos ha jól csinálod, elvégre a készítő is valamiylen formában ráforrasztja a csatlakozót és lehetőleg jo minöségű jack dugót forrasz rá :)
2009. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sokszor próbáltam sokféleképpen forrasztani a fülesek lakkozott vezetékét. Próbáltam vakarni égetni volt, hogy sikerült befuttatni de nem volt tartós mert mindkét eljárás gyengíti az amúgy sem erős vezetéket. Minden esetben vékony 0, 7-0, 8 as forrasztóont használtam de nem jártam sikerrel. Aztán egyszer megpróbáltam 2, 5 mm-es ónnal s láss csodát, sem égetni sem vakarni nem kellett azonnal befutotta.
2014. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Évek teltek el,mióta ezt a kérdést feltette a kérdező, és többen is válaszoltak rá, sikerélményről,vagy épp az ellenkezőjéről beszámolván. Én úgy szoktam a forrasztani, hogy a zománcot kissé megkapargatom, és a vízszerelésben használatos óntartalmú forrasztó pasztával bekenem. A pákával elkezdem melegíteni, és gyönyörűen befutja az olvadó forrasztóón. Utána méretre csipem kis oldalcsípővel, és egy pillanat alatt oda pöttyintem a forrasztandó helyre. A forrasztó paszta az lehet bármilyen,ami óntartalmú,én konkrétan a degufit 3000-et használom.
2017. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!