Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Merjem összekötni a kábel két...

Merjem összekötni a kábel két végét, ha hibás lehet a kábel ezen része?

Figyelt kérdés

Van egy memória kártya olvasom. És amit adtak hozzá kábelt gyárilag hibás.

Saját magamnak rendeltem egy nagykereskedésből tehát ha tudnék rá egy egyszerű megoldást nem küldözgetném vissza hogy cseréljék, meg még megint jön majd az árú az bő 2 hónap lesz és akkor tudják csak a cserét megoldani, de én szeretném már most használni.

Ma elég sokat csatangoltam egyik üzletből a másikba de sehol nem találtam hozzá kábelt. Most ha 500-600 ft körül volna megvenném, de 5 számítástechnika és ilyen kábeles boltban se tudtak ilyet adni.

Az egyik haveromat kérdeztem meg és nála ki tudtok próbálni egy fényképező kábellal és a memóriakártya olvasó az jó tehát nagy valószínűséggel a kábel hibás.

A rossz kábelt én multiméterrel bemértem egyik és másik végét a kábelnak (ezt képen is mutatom) és a multiméter nem jelzett be:

[link]


A haverom ugyan ilyen kábelját bemértem ezzel a multiméterrel és azon keresztül pedig a multiméter beleng.


Most az volna a kérdésem merjem e úgy kipróbálni hogy egy sima 1*0,35 vezetékkel összekötöm (ezt a két pirossal bekarikázott fém átvezetést ) a kábel két végét egy 40 cm vezetékkel és az adná át a kábelen a külső hidalást?


Mutatom:

[link]


Kékkel jelöltem a plusz kábelt amivel összekötném a kábel két vas végét.

Csak az volna a kérdésem hogy mivel ezt a gép USB portjába kell csatlakoztatni az nem fog gondot okozni, tehát nem fog valamilyen kár tenni a számítógépemben? Nem fog szétpukkanni?

Szeretek így szerelgetni és ha sikerül megcsinálni valamit akkor nagy a sikerélmény de félek nehogy egy 100 000 ft-os gépben tegyek kárt egy 2000 Ft-os memória kártya olvasó miatt.


(A belső ereket azt nem próbáltam nem teszteltem hogy az mind a két végén jó-e és a belső ereken egyik végéből átmegy e az adat vagy nem a másik végébe.)


Tehát kössem össze a kábel két vas végén lévő csatlakozókat ez a kérdésem?

Ezért kérem ki a ti véleményeteket és segítségeteket amit előre is köszönök.


2014. febr. 13. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kötsz félre, nem lesz semmi baja. Én volt, hogy UTP-n keresztül vittem két USB-t egyszerre.
2014. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

persze csak a kábel két látható vas végét, ami szabad kézel is megfogható amugy.

Természetesen ha a belső kábelezéssel (belső erekkel) is gond lehet azzal már nem tudok mit kezdeni.

2014. febr. 13. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Az árnyékolással nem mész semmire. Külön van testelve a 4 ér. Azt hittem elvágod a kábelt, lerövidíted, és összekötöd a végeket.
2014. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom hol van elszakadva a kábel. Most elvágom középen és ha közvetlenül az egyiknek a forrasztásánál rossz nem értem semmit és még ki se cserélik nekem a kábelt.
2014. febr. 13. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ki akarod cseréltetni a kábelt, akkor patthelyzetben vagy. Hiába hidalod át az árnyékolást, anélkül mennie kell a kábelnek.
2014. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fém csatakozók maximum árnyékolást adnak, sok kábelben be sincs kötve. A négy usb vezetéket sípoltasd ki, mert ha azok között van szakadt, akkor van baj a kábellel.
2014. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A belső ereket azt nem próbáltam nem teszteltem hogy az mind a két végén jó-e és a belső ereken egyik végéből átmegy e az adat vagy nem a másik végébe.)


-Pedig az lenne a lényeg.


Tehát kössem össze a kábel két vas végén lévő csatlakozókat ez a kérdésem?


-Semmi értelme.

2014. febr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rakj fel képet arról amibe bele kell dugni. Lehet hogy tudok olyan kábelt.
2014. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!