Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szabad egy Trust 2.1 mélynyomó...

Szabad egy Trust 2.1 mélynyomójába másik hangszórót dugni, ha a kimenete ugyanolyan?

Figyelt kérdés
Vagyis ha bele tudom dugni egy HI-FI-nek a nagy hangszóróját, akkor nem fogja kiütni? Ezzel el tudom rontani?

2014. márc. 7. 11:42
 1/2 anonim válasza:
ellenállás függő, ha a hangszóróé kisebb mint az eredetié lehetséges hogy besokall az erősítője az alulillesztés miatt
2014. márc. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért én megpróbálom világosabban leírni.

Egy erősítőt úgy terveznek meg, hogy feltüntetik azt a hangsugárzó ellenállást, amivel a kimenetet le kell zárni azért, hogy a hangszóróval kialakított áramok, vagyis kimeneti áramok, ne veszélyeztessék az utolsó, vagyis végtranzisztorokat, ami közvetlenül a hangszóróra juttatja a hangfrekvenciás áramot, vagyis kimeneti jelet. Tehát ha egy erősítő kimenetére 4 Ohm van írva és te 2 db 4 Ohmos hangsugárzót teszel rá párhuzamosan, Ohm törvénye alapján a kimeneti áramok közel a duplájára nőhetnek és megnő a veszélye, hogy az erősítőd tönkre fog menni. Szerencsésebb, ha sorba kötöd, mert a hangszóró ellenállásod így összeadódnak és az erősítőd sokkal kisebb áramok mellett üzemeltetik a hangszóróidat.

2014. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!