Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen hangszórókat vegyek az...

Milyen hangszórókat vegyek az autómba?

Figyelt kérdés
Cserélném a hangszóróimat az autómba.A gyári helyett tennék be újjakat.Milyet márkát érdemes beletenni?Esetleg pontos tipus?16,5 cm-esek a gyáriak.Nem kell az óriási hang csak szépen szóljon.

2014. márc. 9. 19:34
 1/9 dirtboy ***** válasza:
milyen árkategória érdekel és miről lenne hajtva?
2014. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jbl cs-6,Magnat edition 162.Ezeket nézegettem,30 euró körül van 1 pár.Gyári rádióra kéne.
2014. márc. 9. 20:25
 3/9 dirtboy ***** válasza:
kettő közül a jbl-t választanám,egyébként csak koax jöhet szóba? komponens szett nem?
2014. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi a külömdség a 2 között?nem vagyok egy nagy elektros.
2014. márc. 9. 20:59
 5/9 dirtboy ***** válasza:

a különbség a szett és koax közt hogy a koaxban a mélyközépbe van integrálva a magas sugárzó.

a komponens szettel minőségibb hangzást lehet elérni.

a szett ál egy mélyközép hangszóróból egy hangváltóból és egy külön magassugárzóból.

2014. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem mindegy csak szépen szóljon.Az ajtókba 16,5-ösek vannak,leghátul meg valamilyen kissebb.Majd szétszedem megnézni.De vágni nem fogok semmit az tuti.Csak eredeti helyre valót teszek bele.Köszönöm az eddigi válaszaid!
2014. márc. 9. 21:24
 7/9 dirtboy ***** válasza:

azt hogy szépen szóljon már ott elbuktat hogy fejről lesz hajtva.

fejegység túl hamar kezd torz jelet küldeni.

a 4x50W meg stb adatokat meg ne hidd el.


csak előre rakj hangszórót,hátsó ajtóba nem kell,bitumenlapozd ki az ajtókat és egy kis erősítőt /érdemes használtan venni/ vegyél neki.

szigetelt ajtóval mélynyomó nélkül sem olyan rossz a zene.

így lenne egy nem drága és elfogadható rendszered.

2014. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor csak 2 hangszórót vegyek?Eddig 6 van benne.De a hátulülőknek nem lessz az igazi a hang.Én ugy gondoltam hogy 4 16,5-öst az ajtókba meg hátra kisebb ovált az oszlopba.Űgy nem lenne jó?
2014. márc. 11. 20:04
 9/9 dirtboy ***** válasza:

úgy nem,oválisokat amúgy is kerüld.

a hátul ülők hallják az első ajtóból szóló hangszórót ne aggódj,de ha raksz be hátra is akkor neked lesz rosszabb a hangzás mert hallani fogod hogy hátulról is jön a hang.

egy jó autóhifiben a tökéletes színpadképre törekednek.

tehát hogy olyan érzésed legyen,úgy halld mintha előtted lenne a színpad amin játszanak.

a hangszókat is időkorral be kéne lőni,nem tudom van e a fejegységedben rá lehetőség.

ha nincs akkor a jobb oldali hangszókat hangosabbra kell állítani mivel azok messzebb vannak tőled mint a bal ajtóban lévők.

a szettel mivel külön van a magas hangsugárzó fentebb tudod hoznia zenét,tehát nem alulról fog szólni.

azzal tudod állítani a színpad magasságát.

mind a két csipogónak a jobb vállad felé kéne néznie,ha tudod úgy rakd be.


ha teheted egyszer hallgass meg egy jó hifivel szerelt autót,meg fogsz lepődni mennyivel másabb,mennyire jó

tőlem haver is úgy szált ki hogy egy élmény volt pedig csak 320kbps mp3 szólt,de a beállítás jó és a rendszer részei sem éppen gagyik.

2014. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!