Csapacsupa kérdése:

Milyen műholdas beltéri egységet válasszak Astra műholdhoz?

Figyelt kérdés

Astra One-ra akarom lőni a tányért és annak a szabadon fogható csatornáit szeretném nézni. Nem kell semmi extra, sem felvétel, sem időzítés, sem csatornarendezés, csak hogy megbízhatóan és jól működjön a készülék.

Az elképzelt költségvetés: 5-8000 Ft.



2014. márc. 11. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a keleti 19 fokra beállított műholdvevőhöz tulajdonképpen bármilyen digitális beltéri egység jó lehet, ha nincsen semmiféle extra igényed, nem akarod okosítani stb.


Ellenben az 5-8 ezer forintos költségvetést keveslem, ennyiből újonnan DVB-S vételre alkalmas beltérit kapsz csak, miközben a keleti 19 fokon a német csatornák egy része már HD-ban is sugároz, ha van lapostévéd az mindenképpen pozitívum lehet. Emellett hosszabb távon - kérdés, hogy a németek akik 2012-ig fenntartották az analóg rendszert meddig tartanak ki a DVB-S SD sugárzás mellett - inkább DVB-S2 vételre alkalmas beltérit lenne célszerű vásárolnod, az kb. 13 ezer forintnál kezdődik.


[link]

2014. márc. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos egyébként az alsó és középkategóriát elárasztották az ALI-chipes készülékek (Amiko, Alma, Opticum, Globo, Golden Interstar stb.), melyek tulajdonképpen szoftver tekintetében egy kaptafára készülnek, csak a készülékház más. Én annak idején egy Strong beltérivel indultam neki az Astra 1-nek, az egy színvonalas készülék volt.
2014. márc. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző jól írta, de ha gondolod a költségvetésed alsó határán postával együtt tudok adni egy Opticum4050C hibátlan, használaton kívüli műholdvevőt DVB-S vételre.

Még tán alku is beleférhet.

Én annakidején Digi vételte használtam, ma kártyás Dreamboxot használok.

2014. márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!