Melyik aktív mélynyomót javasoljátok autóba?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy kis helyen elférjen, nem kell óriási teljesítmény, csak hiányzik egy kis plusz basszus a kocsiból. Én a következőket néztem ki eddig:

[link]

[link]

Esetleg ebben az árkategóriában lehet valami jobb minőséget is vásárolni?



2014. márc. 11. 21:44
 1/8 Osynho ***** válasza:
Mind a kettő gyenge, rossz hangú. Ennyiért inkább használtan keress egy erősítő + sub párost, ha hallgatni is akarod. :)
2014. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Huszti Tibor ***** válasza:

Nem annyira rosszak ezek az aktív mélyek mint ahogyan sokan hiszik.A blaupunk elég kis helyen elfér és egy kis + mélyet tud produkálni a meglévő hangszóróid mellé.Vannak előnyei is az erősítő + mélynyomó szettel szemben.Viszonylag kis áramfelvétel /persze kisebb teljesítmény is , így nem kell 20-as kábeleket a csomagtartóba vezetni,elég egy 2x4-es vagy 6-os vezeték is/, akár a fejegység hátsó hangszórókimeneteit is be lehet kötni így nem szükséges hogy a magnón vagy cd-n rca kimenet legyen.Használtan pl. carstylingon lehet 6-10 ezerért is kapni hasonlót 25-ös mélyekkel/ [link] .

Remélem tudtam segíteni.Üdv:Tibi

2014. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Osynho ***** válasza:

Abban a Blaupunkt sub-ban 7,5A-es a biztosíték!!!444négy Egy mélyládában. Szerintem ez többet mond minden szónál. :)

Én még mindig a rendes felállás pártján vagyok. Sub + erősítő. Lehet venni kis ládát is. A 20-as kábel és a cérna között is van arany középút, bár nem értem miért nem mindegy, milyen vastagot húz hátra az ember, ha már hátra kell húzni. :) A másik, hogy ha az első ülés, vagy a kesztyű alatt van az erősítő, akkor semmilyen tápkábel se megy hátra. Csak hangszóró. Mondjuk annak is van kiterjedése. :D RCA-s fej azért elég alap manapság, de kapni magas jelszint bemenetes erősítőket is.

2014. márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Huszti Tibor ***** válasza:

Ha csak egy kis mély szükséges hogy támogassa az első hangszórókat akkor elegendő egy aktív láda is / halottam olyan rendszert is ami az első ajtóba készített panelban 2 17-es szett szólt és elegendő volt a mély.Kötöttünk már be jópár aktív subbot és sokan meglepődtek hogy nem is olyan rossz mint ahogy gondolták/ pedig sal 10"-os volt a subb/.Mindenki eldöntheti hogy mit és mennyiért szeretne.

15 ezerért kap egy új aktív ládát hátra és még kell 3 méter 2x2.5 vezeték és ennyi ha a hátsó hangszórókra köti a ládát és ez teljesen új!Használt erősítő 8-10 ezer ft és lehet hogy már volt javítva,használt láda 6-8 ezer ft és használt. 6 méter 10-es vezeték +biztiház bisztivel 4-5 ezer ft és ha nem annyira ért hozzá akkor mindezt 4-5 ezerért bekötik.22-30 ezer ft egy kis mély és mindez használt.Én vennék 8 ezerért egy használt aktív subbot /amit linkeltem 6 ezer ft/ és talán még ő is be tudja kötni.Így 7 ezer ft-ból megúszható a kis mély a csomiba.Ha van 30 ezer ft-ja a műveletre akkor érdemesebb külön megvásárolni csak akkor megint csak az a kérdés hogy melyiket vegyem.Egy toxic 1000-es erősítőt ami valójában 200-at tud vagy egy kis Rockfordot ami 2x30 wattal ugyanazt tudja.Természetesen ugyan ez a mélyekre is igaz,most melyiket?Mennyit szánsz összesen erre mélyláda beépítésre?

2014. márc. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Osynho ***** válasza:

"halottam olyan rendszert is ami az első ajtóba készített panelban 2 17-es szett szólt és elegendő volt a mély"


Pont erről van szó! Egy érzékeny első szett, főleg, ha ki is van szigetelve az ajtó elég mélyet tud biztosítani. Nem kell ilyen olcsó gagyikkal szórakozni. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel pontosabb, precízebb a hangja egy normális komponens szettnek, mint egy ilyen sal kategóriájú sub-nak. Ha az ember feláldoz X litert a csomagtartóban, utána jár, kábelez, akkor kapjon rendes hangot.


"és sokan meglepődtek hogy nem is olyan rossz mint ahogy gondolták"


Mert nem hallottak még jót. :) És most nem drágára gondolok, bár igaz, hogy pár ezresért nem kapsz semmi értelmeset. Viszont, ha csak ennyim van, akkor nem veszek subot. Ilyen egyszerű. :) Szerintem. 20-25, max 30ból már kijön használtan egy erő + sub + kábel kombó. Ha egy tank üzemanyag árát nem szánja rá az ember a hifire, akkor nincs is miről beszélni. :)


Végigjártam ezt a kérdést, volt SAL-om, ennél komolyabb, de kidobott pénz volt. Hosszútávon nagyon zavaró lehet egy buta sub. Csak puffog, egyszerűen fárasztó hallgatni. Teljesen külön szól az első hangszóróktól. Persze először az ember megörül, hogy jéé, de jó a hangja, milyen szépen huppog, stb, de nem kell sok idő, hogy ráébredjen, inkább árt, mint használ. Persze mindenkinél máshol van a határ és más összeget szán rá. Én régóta csak használtat veszek, sokszor külföldről. A minőségi holmi nem megy tönkre olyan könnyen, ha nem gyilkolják.

2014. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Huszti Tibor ***** válasza:
Mit tegyen ha csak mondjuk 15 ezer ft körüli összege van a mély kérdésre?Ennyiért nem lehet erő+szubbot kapni külön főleg nem a minőségibb darabokból és persze vannak akiknek az elképzelésük sem egy minőségibb darab csak hogy szóljon egy kis mély a csomiból,főleg ha a fejegysége egy gyári fej amin persze nincs rca kimenet és az első /esetleg még hátsó/ hangszórók is a gyáriak.Én is azon az elven vagyok hogy legyen egy jó szett egy jó erősítő és egy jó mély de valakit ez nem annyira érdekel a lényeg hogy szóljon esetleg még egy kis mély a csomagtartóba de minnél olcsóbban.A lényeg hogy szívesen segítenék ha tudnám hogy mennyit szán rá ,akkor talán tudnánk tanácsot is adni hogy aktív legyen az anyagiak miatt vagy már lehet egy külön páros is venni az elképzelt összegből.Az ajtók szigetelése sem kevés pénz és nem kevés munka,de ezekre már csak megfelelő összeállítás mellett szabad áldozni gyári szettnél gyári fejegységnél talán nem érdemes vele bajlódni,bár valóban nagy különbség van ha le van szigetelve.A kérdés hogy mennyi pénze van rá?Addig tanácsot se tudunk adni.
2014. márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Huszti Tibor ***** válasza:
Egyébként körül néztem egy kicsit,ha külön mehetne az anyagiak miatt akkor láttam egy steg 45.4-et/kb 10-12 ezer ft vatera/ ami esetleg a későbbiekben az első szettet is hajthatná ha fejlődik a rendszer.Nem nagy teljesítmény de azt bőven tudja ami rá van írva és a minősége is jóó.Ehhez kéne még egy kb 25-ös láda mondjuk kicker vagy audio system mx 10 vagy valami hasonló szubb.
2014. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kb 20 max 25ezrem van rá de az már kábelezéssel és beszereléssel együtt, mivel nem értek hozzá. Gyári hangszóróim vannak egy Opel astra F hatchbacken, elöl 16,5cm blaupunkt, hátul 13cm, ezek elég jól szólnak vagyis nekem megfelel, csak hiányzik egy kis plusz basszus. A fejegységem egy Pioneer MVH-160UI, mindenképpen RCA kábellel szeretném vezérelni, fejegységről ki/be kapcsolni. Hajlok a használt felé, de valahogy az a két év jótállás mindig megnyugtat kicsit.
2014. márc. 13. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!