Hogy lehet kiküszöbölni minden zavarást MinDigTV-n? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Székesfehérváron az egyik 10 emeletes panel tetejére kiraktam egy erősítős "lepke" TV antennát, meg is van a 100%-os jelszint mind a helyi fehérvári, mind a kabhegyi toronyról. De azonban, ahogy elindul a lift, beakad a kép, sőt néha a jel is elmegy. Jó tudom kábeltévé, de amennyit TV-zek azért nem akarok plusszban fizetni. Ötlet?


Ja és nagyobb antenna nem jöhet szóba, a közös képviselő ezt nézi csak el nekem. :D



2014. márc. 12. 11:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja a lift még régi, mágneskapcsolós rendszerű, lehet ez a baj. :|
2014. márc. 12. 11:02
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen levezető kábele van annak a lepkének?
2014. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen hosszú az antennakábeled? Lehet, hogy nem is kellene az erősítés, mert az is be tud kavarni!
2014. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az erősítőt talán el kéne felejteni, olykor többet árt (mint itt példában esetleg) mint használ.

100% jelszint engem sosem érdekelt, az se hogy mennyi, egy érdekelt: az idő nagy részében legyen zavarmentes képem.

Ha az megvan, nem érdekel a jelszint....

2014. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a jelszint jó, csak a minősége gyenge az esetleg zajos erősítő miatt. Ki kellene próbálni nélküle, vagy ha feltétlenül szükség van rá, akkor egy jó minőségűvel.
2014. márc. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy erősítő nélküli Yagi antennával jó kell legyen a vétel a fehérvári adóról, az erősítő ebben az esetben csak rontana a vételen.

[link]

2014. márc. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A kábel 20m, mivel a 9.-en lakok :) Mind a minőség, mind a jelszint 100%-is. Yagi sajna nem jöhet szóba.
2014. márc. 13. 15:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Vedd ki a lepkéből az erősítőt és egy egyszerű balunnal kösd rá a koaxot!

Én is így jártam az erősítős lepkével, kivettem az erősítő panelt a dobozából, betettem egy ilyet: [link]

És tuti a vétel!

2014. márc. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mind a minőség, mind a jelszint 100%-is"

Gondolkozz: ha a minőség jó lenne, tökéletes lenne a vétel!

Ne lovagolj a jelszinten, ezek a számok nekem azt jelentik, hogy túl van vezérelve minden, túl nagy a jel, tök felesleges az erősítő.

Mégegyszer, de ezt már mondták: vedd ki a rendszerből az erősítőt és szerintem minden jó lesz.

2014. márc. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kivettem, került a helyére balunpanel. Így most 95-96%-on mozognak a szintek, de sajna a lift indulásánál így is beakad a kép, vagy kockásodik.
2014. márc. 14. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!