Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehetséges átalakítani egy...

Lehetséges átalakítani egy passzív házimozi mélyládát aktívvá, hogy az használható legyen egy újdonsült 5.1 es erősítőmmel? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Adott egy 150w os sony mélyláda amely passzív, az ő saját régi lejátszó egységébe van az erősítője, a lejátszó már nem kell, viszont az 5.1 es hangfalszett jó lenne az új lejátszómhoz, egy erősítővel. Az 5 "kicsi" hangszóró simán belemegy a 2 eres vezetékeken az erősítőbe, de a subwoofer nem, hiszen passzív, és az erősítőkbe aktív kell , hogy mennyen, ezért akarom aktívvá alakítani, csak nem tudom hogy kezdjem?

2014. márc. 16. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Bele kell építeni egy erősítőt.

Hol kezdd?Nézd meg, hogy, hová fér bele.

Mennyi hely kell a tápegységének (trafó, pufferkondenzátorok, egyenirányító).

Lesz-e elegendő szellőzés, hogy ne melegedjen túl, vagy valahova kiteszel a seggére egy méretes hűtőbordát.

GOndold végig pontról pontra hogy mit és hogyan szeretnél, aztán láss neki...


Vagy: használd a régi lejátszó egységet erősítőként, ha van vonalszintű bemenete, azt kösd rá az új lejátszó subwoofer kimenetére.

2014. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen azon már énis gondolkodtam, hogy a leglogikusabb és biztosabb az lenne, ha a régit kivenném, de attól még nem lesz olyan bemenetem/kimenetem, amivel csatlakoztatni tudnám az erősítőhöz. Azt hogyan oldjam meg?
2014. márc. 17. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!