Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az üzletekben futó,106cm-es...

Az üzletekben futó,106cm-es Lg LCD tv-n a képminőség elég gyatra. Mitől lehet ez, amikor full HD? Amúgy a hagyományos tv adások is sokkal rosszabbak lesznek egy ilyen tv-n?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 10:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Általában dvd filmek mennek az üzletekben és mégis...
2009. dec. 19. 10:28
 2/8 anonim válasza:

Nekünk olyan van, de semmi baj a képminőséggel. Talán a lejátszott dvd-k olyan minőségűek, nem tudom. Esetleg rosszul állítják be a készülékeket.

Az viszont tény, hogy ha az adásba kerülő műsor eleve rossz minőségű (akár a felvétel, akár az élő közvetítés), a hibák sokkal jobban láthatóak ezen a tv-n.

2009. dec. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Azért lepett meg engem is, mert a DVD filmnek szerintem sem szabadna rosszabbnak lennie. A tv adások mennyivel lesznek rosszabb minőségűek? Élvezhetőek azért? Mennyire vagytok megelégedve a készüléketekkel?
2009. dec. 19. 10:44
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem selejteket állítanak ki mintadarabnak. legalábbis ott, ahova te jársz.
2009. dec. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nem rosszabbak az adások, hanem lényegesen jobbak. Szerintem a szolgáltatótól függ, milyen a minősége. Nekünk forgatható antennás UPC-nk van, nem az eredeti lavór, hanem nagy tükörrel. A beltéri sem a UPC-é, de kártyakompatibilis.

Ezeken a műsorok nagyon jó minőségben jönnek, lényegesen élvezetesebb, mint a régebbi tv-nken.

Az igénytelenebb, vagy régebbi felvételeken jönnek ki a hibák. Ez sem a tv hibája, hanem a sokkal jobb felbontás és a nagyobb képernyőméret miatt jól látható az, ami egy régebbi/más méretű készüléken nem.

2009. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez látod lehetséges, még az is lehet hogy Tescoban láttam...:)
2009. dec. 19. 11:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Az is gáz még pluszba, hogy a tévétársaságok, nem széles vászonba adják a műsorokat. Így ezáltal is romlik a minőség. De mondjuk amikor az M1-en futnak a HD-s adások, na azok patentek mind, szép, éles meg minden. Na meg az is számít, hogy digitális a jel, amit fogsz, vagy sima analóg. A digitálissal meg még annyi baj van, hogy kevés adót adnak ilyen elven, mindössze 7-9 asszem.
2009. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

üdv

Szerintem is selejteket hibás csomagolású stb tv ket tesznek ki.Lehet ,hogy a dvd lejátszó már koszos agyonhasznált.S full hd az nem jelenti azt ,hogy szép a kép csak azt ,hogy 1920*1080pixelt képes megjeleníteni.

A hagyományos tv adás igen érezhetően roszabb lesz ,de a tv-k ben van egy olyan képfeldolgozó egység ami javít a kis felbontású videókon. Ez olyan érzés mint amikor pl youtube-n nézel valami kis felbontású videót teljes képernyőn. pl:neked van 20 tojásod egy olyan tartóba amiben 30 fér és a 20 tojást el kell helyezd 30 helyre úgy ,hogy olyan legyen mintha 30 lenne...:)

remélem érted a lényeget.

2009. dec. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!