Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az lehet hogy azért halk a...

Az lehet hogy azért halk a mélynyomó mert tekercseltetni kell?

Figyelt kérdés

Ismerősöm adott bátyámnak egy mélynyomót,hogy kérdezze meg mennyiért tekerecseltetik újra. 5ezer valamennyit mondtak,és mondta az ismerősünk,hogy akkor nem kell dobjuk ki vagy csináljunk vele valamit. Én rákötöttem a házimozira,és halkan,de szólt. 100% hogy jobban is tud szólni. Az lehet hogy azért halk mert tekercseltetni kell?

Itt egy kép:

[link]



2014. ápr. 17. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. A tekercs megsérült, és nem vesz részt az indukcióban mind a 150 (mondtam egy számot) menet, hanem mondjuk csak 50.

Nem túl egészséges így üzemeltetni, mivel a kevesebb menetszám, kevesebb terhelő impedanciát is jelent az erősítőnek. Mérj rá egy multiméterrel, hogy hány ohmot mutat. Ha az erősítő minimum impedanciájának ~70%-ánál kisebb, ne használd azzal az erősítővel.

Bár én egyáltalán nem használnám, lehet hogy alacsony terhelésnél is van benne rövidzár, és így folyamatosan ég a lakk, aztán egyik pillről a másikra (lehet 1 óra, de lehet 1 év múlva) átmegy full rövidzárba a tekercs, és viszi az erősítőt is.

2014. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Huszti Tibor ***** válasza:

Képrőlnehéz véleményt mondani mert semmit se tudunk a nyomóról és még a mágnest sem látjuk hogy mekkora lehet.

Hány cm-es a hangszóró?Mivel próbáltad ki/erősítő/?Csak mély tartomány ment rá vagy a teljes sávszélesség?Még egy nagyon fontos kérdés hogy dobozban próbáltad vagy csak a kezedben???Mint ahogy írták is lehet hogy menet zárlatos de lehet hogy egy rossz próba eredménye hogy halkan szól a nyomó.

2014. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Huszti Tibor ***** válasza:
Egy példa erre: omnitronic dx 2222-es hangfalból volt szerezve egy nyomó ami 16 ohmos.Viszonylag nagy teljesítmény kell a meghajtásukhoz így ha egy 5x10 + 30 wattos házimozi erősítővel próbáltad ki úgy hogy a subb kimenetére kötötted a hangszórót és a kezedben fogtad próba képpen valóban nagyon gyenge lesz mert csak a mly tartományt kapja az erősítőtől ami mondjuk 30 watt rms 4 ohmon /kb 15 watt rms 16 ohmon/ így a 15 wattal meghajtva a nyomó nagyon gyengén fog szólni,főleg mert nincs ládában .A kezedbe tartva alig fogod hallani.Ez egy durva példa,de sajnos volt már ilyen ismerősöm aki hasonló képpen próbált ki egy mélynyomót.
2014. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha 4 ohmon 30 watt az erő, akkor 16 ohmos szórót 7 wattal fog hajtani. :)
2014. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Huszti Tibor ***** válasza:

Látom mindenhol az okoskodás a lényeg nem a segítségnyújtás!!!Miből gondolod????Csak saccoltam!!!

Nézzél körül!A legtöbb erősítő ha 8 ohmon 100 wattot tud rms-ben akkor 4 ohmon 140-150 körül!16 ohmon is lejön róla 70-80 watt!Sőt a phoenix gold xenonom 200 wattot tudott csatornánként 4,2,1 ohmon is!!!De nem mindegy!!A lényeg ha hasonló verzióban próbálta lehet hogy a nyomó rendben van.Ez lenne a kérdés?Hogyan,milyen módon,milyen erősítővel próbálta?Érdemes lenne mérni egy impedanciát is.

Nem ártana ha a kérdező kérdésére koncentrálnál,hátha te is tudsz segíteni!

2014. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első válaszban leírtam, amit tudnia kell, nem kell túlragozni, és 3 ökörhugyozás szintű barom hozzászólásban taglalni egy ránézésre 3 eft-os hangszóró hibáit...

Amúgy ha valami 8 ohmon 100 watt (27-28 volt), megnézem hogy szedsz le róla 70-80-at 16 ohmal terhelve. :D

A Phoenix meg egy szar erősítő, enyhén szólva. :)

2014. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Huszti Tibor ***** válasza:
Köszönjük Emese!Phoenix gold xenon 100.4,hangminőség versenyen 1. helyet elért autóban muzsikált de biztos igazad lehet.Neked biztos a toxic,sal és társai az istenkirály.A helyedben nem égetném magam a hozzá nem értéseddel.Okos ember inkább hallgat. Sajnos ez rólad nem mondható el!Ülj le fiam 1-es!
2014. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pont ez az a márka, ami egy nagy terhelés közbeni menetzárlatnál elszáll. :) A hangja végül is nem rossz, de nem fogja a szórót, és szar a védelme, ennek tetejébe drága is. Sokkal olcsóbban vannak megbízhatóbb gépek...
2014. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül még mindig nem mesélted el, hogy a felhozott példában, mi szerint 8 ohm/100 watt, azaz 27,5 voltos kimenő feszről, 16 ohmal terhelve, hogy szedsz le 70-80 wattot. :D
2014. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Huszti Tibor ***** válasza:
Márkán belül vannak kisebb és nagyobb kategóriás erősítők nem csak a phoenix goldnál hanem minden márkánál így nem lehet kijelenteni hogy pont ez a márka esetleg pont ez a típus.Egyébként ha össze zárod a hangsazóró vezetékeit a védelem letilt majd újra indításkor tovább működik.Az a kijelentés hogy a phoenix egy szar erősítő az enyhe túlzás,bár az említett típusnak magas az ára,lehet hogy túl van árazva de semmi féle képpen nem mondható el róla hogy szar erősítő.Ha vissza olvasol a minőségét egyébként sem firtattam csak annyit írtam hogy 4,2,1 ohmon is ugyan azt a teljesítményt adja le,tehát csak egy példa volt az elméletedre.Az erősítők legnagyobb többségének a teljesítménye nem feleződik és nem negyed annyi lesz ha 16,8,4 ohmon terheled.Lássunk egy példát/és persze nem a phoenix gold legyen/.Pioneer su-v 620 erősítő.Bár 16 ohmon nincs megadva az rms teljesítménye,de 8 ohmon 80 watt rms, 4 ohmon 100 watt rms jön le róla csatornánként ugyanolyan torzítás melett.Ezek gyári adatok,nem én találtam ki így ha nem értesz vele egyet akkor nem velem kellene vitatkoznod.Állításod szerint ez az erősítő 25 watt rms-t tud leadni 16 ohmos terhelés mellett.A 100 wattot és 80 wattot figyelembe véve a 16 ohmos terhelés melett 60 watt rms körüli érték jönne ki ELVILEG, én kb 50 wattra saccoltam volna /így tettem az első hozzásdzólásomban,feleztem a teljesítményt és ezt is csak saccoltam mert oda írtam hogy kb./Kiváncsi lennék hogy melyik az a szobai erősítő aminél feleződik a teljesítmény ha az impedanciát duplázod!Tehát ha tudnál olyan SZOBAI erősítőt linkelni ami mondjuk 8 ohmon 60 wattot és 4 ohmos terhelés melett 120 wattot ad le rms-ben azt megköszönném /lehet 40-80 vagy 50-100 watt is a lényeg hogy az impedancia felezésével duplázódjon a teljesítmény/!Szomorú hogy még mindig ott tartunk hogy vitatkozni kell felesleges dolgokról egy sima hangszóró miatt amit már valószínűleg 2x is tekercseltek ahelyett hogy megfelelő tanácsot adjunk a kérdezőnek aki a fáradtságot sem veszi hogy elolvassa a kérdésekre írt válaszokat.Várom a linkeket az erősítőkről !
2014. ápr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!