Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az lehet hogy azért halk a...

Az lehet hogy azért halk a mélynyomó mert tekercseltetni kell?

Figyelt kérdés

Ismerősöm adott bátyámnak egy mélynyomót,hogy kérdezze meg mennyiért tekerecseltetik újra. 5ezer valamennyit mondtak,és mondta az ismerősünk,hogy akkor nem kell dobjuk ki vagy csináljunk vele valamit. Én rákötöttem a házimozira,és halkan,de szólt. 100% hogy jobban is tud szólni. Az lehet hogy azért halk mert tekercseltetni kell?

Itt egy kép:

[link]



2014. ápr. 17. 13:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, az erősítők feszültség generátorként működnek.

Ha egy erősítő 8ohm/100 watt, akkor 27,5 volt a max. kimenő feszültsége, és 8 ohmal terhelve, kb. 3,5 ampert szed ki belőle a terhelés.

Ha az impedanciát FELEZED, akkor is 27,5 volt lesz a kimeneten, csak a terhelés több áramot vesz ki. Az már más kérdés, hogy a végfokozat, betáp rendelkezik-e olyan tulajdonságokkal, hogy ne süljön meg 27,5 voltos kivezérlésnél. Lehet, hogy csak 5 ampert bír nem 7-et, akkor logikus, hogy 4 ohmon is 100 wattot ad le, csak 20 voltos kivezérlés fölött már megsül. Ha bír 7 ampert, akkor lejön róla 27,5 volt mellett 200 watt, 4 ohmal terhelve. Ha bír 15 ampert, akkor lejön róla 400 watt is 2 ohmal terhelve.

Viszont ha ugyan ennél az erősítőnél (100w/8ohm) DUPLÁZOD az impedanciát, akkor a teljesítmény is 100% hogy feleződik. mivel a 16 ohmos terhelés, max. kivezérlésnél, csak 1,7-1,8 ampert szed ki a végfokból, a fesz 27,5 volt marad, kizárt hogy 50 wattnál többet kiszedj belőle. FŐleg ha azt nézzük, hogy a hangszórók impedanciája csak egy bizonyos frekisávban éri el a megadott minimum értéket. A használt sáv nagy részén jóval magasabb, frekifüggő.

A lényeg, ha egy erősítő fixen megadva 8 ohmon 100 watt, akkor az 16 ohmal terhelve, 50 watt, hogy ha 8 ohmnál kisebb impedanciával terheled, csak az erősítő felépítése dönti el, hogy mekkora lesz a teljesítményed. De ha 16 ohm, akkor biztos hogy a fele.


A te erősítődnél úgy van beállítva a kimenő fesz. szabályozás, hogy a kimenő teljesítmény mindig állandó maradjon, akár 4-2-1 ohmal terheled. Tehát gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy az erősítő nem bírja az alacsony impedanciás terhelést, mert ha bírná, akkor nem szabályozná le a feszt. és 4 ohmon 100 watt, az 1 ohmon már 400.


Most itt te az impedancia felezésről beszéltél. Én meg a duplázásról. Ha te az erősítődre ráakasztasz egy 8 ohmos terhelést, akkor az a 4 ohmon vett kakaónak a felét fogja csak kirántani az erőből.

2014. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Huszti Tibor ***** válasza:
Abban igazad van hogy elméletileg ha az impedanciát duplázod akkor feleződik a teljesítmény de csak ha minden más állandó de az erősítőknél semmi sem állandó!Szinte nincs is olyan erősítő /kivéve talán a rockford :-) /amiben feleződnek a teljesítmények az ellenállás duplázásával.Itt van még egy példa.QSC MX 1500a végfok ami 1%-os torzítás melett 8 ohmon 400 watt mrs-t, 4 ohmon 600 watt rms-t, 2 ohmon 750 watt rms-t teljesít/gyári specifikáció/.Ha itt is a te elméleted igazolódna akkor a 8 ohmos 400 watthoz méten 2 ohmon 1600 watt rms-t kellene tudnia, vagy a 2 ohmos terhelésnél a 750 watt rms-t figyelembe véve a végfok 8 ohmon csak 187.5 watt rms-t tudna csatornánként.Mindezt figyelembe véve /400,600,750 watt/nem áll messze az állításom a valósággal,tehát ha meg négyszerezzük az ellenállást akkor nem negyed annyi lesz a teljesítmény hanem kb a fele,jelen állás szerint még több is mint a fele.Úgy gondolom felesleges itt vitatkozni,én már két erősítővel is alá támasztottam az állításomat és még mindig ott járunk mint az elején tehát nem tudtunk segíteni a kérdezőnek.Nem vagyok szakember de nem szoktam elmerülni a számok bűvöletében.Rég volt mikor a wattok nagysága volt a mérvadó /kb 20 éve/ de egy ideje megtapasztaltam hogy néha a 30 watt több mint a 100.
2014. ápr. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!