Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erről a házimozi erősítő +...

Erről a házimozi erősítő + hangfalszett párosításról mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kinéztem 2 db házimozi erősítőt:

[link]

[link]

Illetve ezt az 5 fajta hangfalszettet:

[link]


Szerintetek ezek közül melyik a legjobb kombináció?


A fő koncepció egyébként a következő lenne:

-max 160 000Ft

-5.1 erősítő DLNA támogatással

-mozizásra és rock zenehallgatásra

-kb 20 m2 -es szoba


Előre is köszönöm a tanácsokat.



2014. ápr. 27. 16:45
1 2
 1/11 JulesM111 ***** válasza:

Szia,


Pontosan megitélni meghallgatás nélkül nem lehet.

Ha teheted hallgasd meg együtt a rendszert mielőtt megveszed.


Akármelyik erősítőt veszed meg, a leggyengébb láncszem sajna a hangsugárzóid lesznek, nagy csodára ne számíts 60k-ért.

Egy jó rockzenén nagyon el fog vérezni a rendszered. Ez az összeállítás elegendő egy filmhez, de zenei zene nem ilyen hangfalakra való.

Ha teheted gyűjts még 150k-t hozzá.

2014. ápr. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy ezerszer jobban fog szólni, mint most. Ugyanis jelenleg van egy kis Aiwa mini hifim, arra pedig rákötve egy kis olcsó aktív 5.1 (Orion HT 828). Ehhez képest sztem ez hatalmas változás lesz. :-)
2014. ápr. 28. 10:58
 3/11 A kérdező kommentje:

De egyébként ezek kompatibilisek egymással? Mert ha jól tudom az erősítőre aktív mélynyomót lehet/szabad kötni.

Ami ezekben a hangfalszettekben van azok jók hozzá?

2014. ápr. 28. 17:30
 4/11 JulesM111 ***** válasza:
Huhh, b...ki. Jobban megnéztem, sehol nem találtam, hogy a mélynyomó aktív lenne.
2014. ápr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezek az erősítők már elég jók, ezekhez képest bmelyik hangsugárzó szett, amit linkeltél lényegesen gyengébb...

Ezekkel ez erősítőkkel már újonnan jóval drágább hangsugárzók vannak egy ligában (ha optimista vagy, mondhatod, hogy milyen nagy kategóriás erősítők...)

Mi lenne, ha egy ilyen szintű erősítő mellé próbálnál jóval nagyobb kategóriás hangsugárzó szettet keríteni, mondjuk akár használtan is, pl egy jó masszív használt JBL szett jó állapotban?

2014. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért lett ilyet erősítő választva, mert ezek a legolcsóbb modellek, amik tudnak DLNA-t. Az pedig fontos lenne nekem, mert tervezek venni NAS-t és így az erősítőről el lehetne érni. Ha lenne gyengébb erősítő, ami tud DLNA-t, akkor vennék olyat, de csak ilyen erősek vannak.

Ezek az Akai hangfalak azért tetszettek meg, mert jó árban vannak, masszívnak tűnnek és jól is néznek ki.

Nem is biztos, hogy ki tudnám használni a teljesítményüket, ugyanis nem túl nagy a szoba illetve mások is laknak a közelemben, szóval olyan túl hangosan amúgy sem ordíttatnám. A mostani kis 30W-os "mélynyomómtól" is dübög a ház.

Aztán ha később ölembe hullik komolyabb pénzösszeg, akkor még mindig vehetek drágább hangfalszetteket, ezeket meg majd elpasszolom.

Nem vagyok ellene a használt hangfalaknak sem egyébként.

De azt még mindig nem tudom, hogy a ezeknek az Akai-k nak a mélynyomói vajon jók-e ezekhez az erősítőhöz? Illetve ezek közül melyik lenne a legjobb választás?

2014. ápr. 29. 16:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Értem. Én sztem nem méltatlankodtam, hogy miért veszel nívós erősítőt! :D


Ebben az esetben meggondolnám, hogy valami kisebb teljesítményű/méretű, de jó minőségű hangsugárzó szettet vegyek. Mondjuk frontnak egy pár B&W 602, hátulra meg B&W 600 meg valami hozzájuk illő center és esetleg később egy mélyláda, ha egyáltalán kellene... Sajnos ez sem lenne olcsó, használtan sem...


Próbálkozhatsz B&W, Monitor Audio, JBL kisebb szettekkel

2014. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vagy talán ezek, de nem akarok felelőtlenül írogatni, legjobb lenne meghallgatni, de ezekben több bizodalmam lenne:

[link]

2014. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De mért, ez az Akai annyira szar márka? Pedig minőséginek néz ki, főleg az uccsó típus.
2014. ápr. 29. 17:56
 10/11 A kérdező kommentje:
És ez?: [link]
2014. ápr. 29. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!