Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi értelme van ennek a Smart...

Mi értelme van ennek a Smart dolognak? Igaza van annak, aki azt írta, hogy ez népbutítás.

Figyelt kérdés

Csak onnan jutott eszembe, hogy most láttam egy kérdést, amiben panaszkodik valaki, hogy a nemrég megvett Smart TV-n lassú a net. Míg a laptopon /ami gondolom, már a TV vétele előtt megvolt neki, hiszen valahogy mégiscsak netezett/ és a telefonon továbbra is gyors.


Egy másik hozzászóló írta ezzel kapcsolatban /szintén ezen az oldalon/, hogy egy hatalmas parasztvakítás az egész. Szerintem teljesen igaza van. Egy TV-n TV-zni akar az ember, nem? Arra találták ki... Nem wifi-zni, Facebookozni, YouTube-ozni és még hasonló dolgokat.

A YouTube-on van egy LG Smart TV-ről szóló pár perces bemutató film, ahol egy csávó mutatja be a készüléket. A videó legvégén az utolsó szavai ezek: "Internettel megnyílik a világ". Ba$zki... Mintha olyan nagy dolog lenne. :S Tudomásom szerint nem mostanában találták fel az internetet... Mégis úgy mondja, mintha olyan nagy dolog lenne az internet manapság. Az, hogy lehet a TV-n netezni... Számítógépen ezt már /és ráadásul kényelmesebben is/ 16-17 éve is meg lehetett tenni. Akkora sz0patás az egész, hogy nem igaz. Egyébként ha TV-n akarok netezni, összekötöm a TV-t a géppel. Máris ott a Smart TV. :)


Amúgy senkit ne lebeszélni akarok erről, mindenki azt vesz, amit jónak lát természetesen. :) Biztos van, aki használja ezt a funkciót. Én tuti, hogy sajnálnám rá a pénzt, mert gyakorlatilag az internetért fizetek, ami már a TV megvétele előtt is megvolt a szobámban...


2014. máj. 1. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Annak felesleges aki nem használja ki semmilyen funkcióját.
2014. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 JulesM111 ***** válasza:

Sok mindent hívhatunk népbutításnak, akár a Smart TV-t is.

Gyerkőcök miatt vettem egy TV-t melyet talán smartnak is hívhatunk.

Sok kis mese bepakolva a kedvencekbe, egyszerű menü gyermek 5 évesen maga elnavigál rajta, tartalom pedig jön a YouTube-ról.

A távirányítóval beírni valamit pokoli, de ezen kívűl remekül megy.

Egyéb másra is képes lenne a TV, de sosem próbáltam még.

Ez az egyetlen funkció, és ok amiért Smart TV-t vettem.

Fontos még, hagyományos műsorforrást még nem is kötöttem rá.

Döntsd el, hogy ebben az esetben népbutítás, vagy sem.

2014. máj. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát maximum ekkor van értelme a Smart TV-nek, hogy ha van kisgyerek a családban, akkor ő is tudja kezelni. De egyébként egy olyan embernek, aki tudja kezelni a számítógépet /nyilván nem egy 5 éves gyerek/, annak szerintem teljesen értelmetlen az egész. Ugyanazt az internetkapcsolatot használod a TV-n, amit a számítógépen is. Értelmetlen. Na meg hát egy sima mezei LCD TV-t is rá lehet kötni PC-re/laptopra, így lehet a TV-t kijelzőként használni /pl. én is így netezek/. Szóval ezek után minek még egy TV-be wifi, Youtube, Facebook, internet és egyéb nyavalya? Persze mindenki arra költi a pénzét, amire szeretné, de én hatalmas pénzkidobásnak és átverésnek érezném, ha egy ilyen TV-re adnék ki többet.
2014. máj. 3. 12:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a felesleges,hogy bekapcsold még pluszban a számítógépedet...
2014. máj. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na látod. Ez a kulcs. Számítógépedet... Ha van számítógéped, ami internetezésre alkalmas, minek kell még egy olyan TV, ami szintén alkalmas a netezésre? Csak én érzem ez becsapásnak? /Most függetlenül, hogy vannak 5 éves gyerekek is a családban./
2014. máj. 3. 13:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak te mert nincs ilyened és nem tudod mire jó egyáltalán.
2014. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én már 2-3 kérdésben elmondtam erről a véleményemet itt GYIK-en lehet azt olvastad, úgy fogalmaztam én is hogy parasztvaku. De leírom ide is mit gondolok erről.

Aki TV-t akar nézni, vesz egy jó LCD-t, aki mozizik az plazmát, aki internetezni akar az laptop vagy pc, ami szinte minden háztartásban van. Az a baj, hogy ha ma megveszel egy TV-t 200 ezerért, nem a kijelző minőségét fizettetik meg veled, hanem a TV-ben internetezésre kiépített hardvereket. 6-8 éve ha vettél 200 ezerért egy TV-t, piszok jó képe volt, össze sem hasonlítható a maiakkal... De abban nem volt wifi, youtube, bluettotth, egyéb nyalánkságok. Már nem tudnak mit kitalálni a gyártók, hogy vakítsák a népet, és vegyék a termékeket. Ma az a menő, ha minden egy készülékbe bele van zsúfolva. Ez nem minden esetben célravezetőbb, mint ha külön komponensekből rakod össze a dolgokat.

Arról nem is beszélve, hogy azért, hogy youtube-on nézzék az emberek a felskálázott, vacak bitrátájú videókat, vesznek egy vacak képminőségű TV-t baromi drágán. :D Igen megveszik, mert vagány hogy TV-n internet, smart, fúúú, 2014 van kell ilyen nekem is.


Utolsó: nem egy 50 wattos átlagfogyasztású laptop fogja romba dönteni a családi költségvetést... Miért ne lehetne bekapcsolva a pc a tv mellett...

2014. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megjött az én emberem. :D Igen, téged olvastalak. :) De teljesen így érzem én is. Egy 200 ezres TV-nél a netezésre alkalmas alkatrészeket fizetik meg... Kölülbelül. :) Holott előtte már volt ilyen hardvere annak, aki ilyen tévét vesz. Mert az ilyen TV is az otthon már meglévő internetet használja /wifivel/, tehét akkor a TV megvétele előtt is használnia kellett valahogy azt a netet mondjuk egy laptop/PC segítségével. :) Erre vesz még egy ugyanilyen tulajdonságokkal rendelkező TV-t is. Persze mindenkinek a saját magánügye, ha megveszi, hát megveszi /ezt csak azért írom le mindig, nehogy valaki belekötésnek vegye, hogy hogy jövök én ahhoz, hogy mások mit vehetnek és mit nem :)/. Viszont a hab a tortán, amikor valaki megvesz egy Smart TV-t, aztán panaszkodik, hogy szar lassú rajta a net, míg a PC-n ugyanolyan gyors, mint továbbra...


Meg amit mondtál erről a YouTube-os dologról is... Az is elég vicces, valóban. :) de ha még normális minőségűek lennének a YouTube-os videók, akkor sem hiszem, hogy sok értelme lenne. Egy huszárvágással meg lehet oldani úgy, hogy hozzáköti az ember a TV-hez a gépet /és igen, nem egy plusz bekapcsolt gép fogja megnövelni annyival a villanyszámlát :)/, amit ugye már a 7-8 éves TV-k is tudtak, mert volt rajtuk olyan csatlakozó. Innentől kezdve nem is vágom, miért találták ki ezt a Smart technológiát. Úgy látszik a gyártók tényleg nem tudnak már magukkal mit kezdeni, de az árut meg ugye továbbra el kell passzolni valahogy...

2014. máj. 3. 13:55
 9/10 A kérdező kommentje:
* továbbra IS
2014. máj. 3. 13:57
 10/10 A kérdező kommentje:
"míg a PC-n ugyanolyan gyors, mint továbbra..." mint EDDIG. :) Ezt akartam írni.
2014. máj. 3. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!