Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme SSD esetén a HD...

Van értelme SSD esetén a HD Sentinelnek és hasonló SMART monitorozóknak?

Figyelt kérdés

Egy mechanikus HDD esetén millió dolog monitorozható: felpörgés, leállás, pörgési egyenetlenség stb.

Na de SSD-nél mi van ami mérhető és értékelhető?


2013. ápr. 10. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt ilyeneknek tényleg nincs értelme, de van egyéb jellemző amit SSD esetén is érdemes nézegetni.


Ilyenek például:

Felpörgések - indítások - száma

Olvasási hibák száma

Írt- olvasott adatok mennyisége és sebessége

És nem utolsósorban a hátralévő élettartam %-ban...

2013. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na ez az! És mi alapján számol hátralevő élettartamot?

Mert egy sima hdd-nél ha folyamatosan nő a felpörgési idő= kikészült a csapágyazás vagy a motor = csökkenő hátralevő élettartam.

De ssd-nél semmi mozgó dolog nincs. Mit mér és hogyan mér a smart?


És nem utolsósorban a hátralévő élettartam %-ban..

2013. ápr. 10. 12:03
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Pl a cellák elhasználódásának állapota és a más elhasználtak aránya alapján?
2013. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van. Mivel az SSD korlátozott számban újraírható cellákkal van tele, így ezt méri ami van annyira pontos, mint a HDD-nél a várható élettartam, mert az is csak egy erős becslésen alapul...
2013. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

és akkor az reális eszerint hogy egy sima netezős konfigban napi pár órás totál mezei használattal egy ssd kettő hónap alatt 77%-nál jár?


míg egy sok éves mágneses HDD még évek után is 100%?

mert ha ez így megy akkor nem kérdés melyiket válasszam...

2013. ápr. 10. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Mint írtam az élettartam egy erős becslés. HDD-nél is van amelyik két hónap alatt beadja kulcsot és van 6-8 évig kitűnő állapotban lévő. Egy lutri az egész ezek szerint az SSD-nél is...
2013. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

van.

SSDlife egy kisméretű SSD diagnosztikai eszköz, amely segíti a felhasználókat, hogy átfogó információt kapjanak az SSD meghajtók állapotáról, hogy időben tájékozódjanak, mielőtt még, bármilyen problémát észlelnének.

Ha a merevlemez helyett SSD meghajtót használ, ne felejtse el(!), hogy az SSD egység, várható élettartama jóval rövidebb, mint a hagyományos merevlemezeké. (HDD)

Tehát, ha szeretné tudni, hogy a hozzávetőlegesen mikor esedékes a csere, SSDlife a tökéletes választás.

Honlap: [link]


Képek: [link] eng/screenshots.html


[link] images/screens/eng/SSDlife1.png


[link] images/screens/eng/SSDlife2.png


[link] images/screens/eng/SSDlife3.png


Letöltés Ingyenes verzió: [link] eng/download-ssdlife.html

2013. ápr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!