Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Jó választás egy iPad Középisk...

Jó választás egy iPad Középiskolai célokra?

Figyelt kérdés
Mennyire hasonlítható össze egy iPad Air és egy Samsung galaxy tab 3 ezen a téren?

#középiskola #iPad #tanulmány #Innovatív eszközök
2014. máj. 4. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először is ha Androidosat akarsz, akkor azt a hulladék Galaxy Tab 3-at felejtsd el.

7"-esek közül Nexus 7 a legjobb, nagyobba meg vagy a Samsung PRO sorozatú tabletei, vagy a Note 10.1 2014 Edition, esetleg Nexus 10, LG G Pad 8.3, Xperia Z2 Tablet, és még lehetne sorolni pár lehetséges választást, de a Galaxy Tab 3 7.0 hulladék.


Amúgy nem rég végeztem el a középsulit, tabletem is volt, de túl sok hasznát nem vettem. Órákon nem igazán lehetett használni, szóval leginkább csak szünetekbe/lyukasórákon használtam unaloműzés céljából.

Tanulni középsuliban nem nagyon fontos, de mondjuk ha otthon gépen megcsinálod a jegyzeteidet, vagy lefényképezed a füzeted vagy ahogy akarod és aztán azt rárakod tabletre/Dropbox-ra/Google Drive-ra és aztán tabon nézegeted, akkor nem rossz, érettségire is sokkal jobb volt, hogy tabletről tanultam, egyszerűen jobb jegyzeteket tudtam elektronikusan csinálni, mint papíron, és egy helyre elfért minden, nem kellett a füzeteket cserélni.


De másra nem igazán lehet használni.

2014. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit jelenthetnek a "középiskolás célok" azon kívül hogy oda figyelés helyett meg szünetekbe játszol rajta. Ha béna sznobnak akarsz tűnni akkor tökéletes választás. Vagy ha valami elit újgazdagok iskolájába jársz akkor etalon. Amúgy tök felesleges.
2014. máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9. osztályba járok, ipad 4 32 gb-m van. Fűmyírással, gyűjtögetéssel, meg ugye ballagásra is kaptam valamennyit és így összeszedtem rá a pénzt. Mindent el lehet mondani róla, de hogy felesleges, meg hogy haszontalan, azt nem. "Merthogy a sznoboknak kell hogy villogjanak és játszanak az iskolában" típusú kommentek írói általában nem tájékozottak eléggé ilyen téren (senki ne vegye kötekedésnek, nem rossz szándékból írok). Általában örán nem engedik meg, hogy jegyzeteljünk, de kiselőadást tartani rajta nagyon jö, jobb mint egy 3 kilós döggel, egy laptoppal vesződni. Vannak rá igen hasznos dolgok. Az, hogy mennyire hasznos, csak a felhasználótól és annak céljától függ. A lehetőségek száma (szinte) határtalan, csak ismerni kell és tudni használni.
2014. máj. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tehát azért jó a tablet középsuliba hogy kiselőadást tarthass vele. Én meg veszek egy Ferrari-t, azért hogy két utcával lejjebb a kisboltba járjak vele kenyérért. Érzed ugye? Ezt úgy hívják hogy kihasználatlanság. Nem azt mondtam hogy általában felesleges. Biztos van olyan ember aki ki tudja használni, csak az nem te vagy, meg nem a kérdező. Tehát ezzel az egy érvel engem nem tudtál meggyőzni és ki tartok amellett hogy egy KÖZÉPISKOLÁSNAK teljes mértékben felesleges.
2014. máj. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Rég nevettem ilyen jót #4. Nem tudom, hogy mikor és milyen középiskolába jártál, de az idők változnak. Ez csak egy példa volt, hogy kiselőadás, még sokszázat sorolhatnék. Pl biblia portfóliót kellett csinálnunk, és annyi volt megadva, hogy 10 oldal, 12-es times new roman. Egyedül azoktól fogadják el kézzel írva, akinek nincs semmilyen lehetősége begépelni. Vagy nem kell megvenni vagy könyvtáraba menni a kötelező olvasmányokért, hiszen két kattintással le lehet tölteni. És ezt a tanárok is tudják, és olyan a hozzáállásuk, hogy "ha már 21. század van, használjuk ki a lehetőségeit". A szüleim is hasonlóképpen maradi fafejek voltak ezzel kapcsolatban, hónapokig kellett fűzni őket, mire megengedték hogy megegyem. Azzal érveltek, hogy "ha annak idején nekünk nem kellett, akkor neked sem fog kelleni fiam". Aztán mikor elkezdődött az iskola, akkor látták be, hogy nem lehet technika nélkül boldogulni, vagy legalábbis sokkal nehezebb. Azért tegyük hozzá, otthon használom rendesen, hülye lennék csak tanulásra használni. Nem tudom, hogy ki vagy, de szerintem nem látod, hogy mit csinálok vele, így nem értem, hogy miért gondolod azt, hogy se én, se a kérdező nem tudja kihasználni. Vagy talán tudod hogy mire használom?Egyáltalán tudod, hogy milyen egy tablet? Vagy neked csak egy képernyő műanyagkeretben, amin a kisgyerekek játszanak? Ha nem értesz hozzá, akkor ne ítéld el.
2014. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nos anno ahova középsuliba jártam ott voltak digitális táblák, pendriveon elvittem a kiselőadásom és levetítettem. Láss csodát. Nem kellett hozzá 60e Ft-os táblagépet vegyek, és nem is agyagtáblákba volt bele vésve az előadásom anyaga...
2014. máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Vagy nem kell megvenni vagy könyvtáraba menni a kötelező olvasmányokért, hiszen két kattintással le lehet tölteni."


Erre már több mint 10 éves is megvoltak az eszközök. Úgy hívták asztali számítógép...

2014. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, számítógép már van pár éve. De az sajnos nem fér bele az iskolatáskámba. Meg órákon át azon olvasni elég szar. Nem 60 ezer volt, hanem 140 :)
2014. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindig van más lehetőség, pl a pendrive (otg kábellel tablettel/telefonnal is működik) és ha nem is a legjobb, de a legkényelmesebb a tablet tapasztalataim szerint.
2014. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor végül is azért kell egy középiskolásnak ipad, mert könnyű vele prezentációt tartani, meg le lehet rá kötelező olvasmányt tölteni? Nyomatékosítanám hogy KÖZÉPISKOLAI használat, mert a kérdés erről szolt. Normálisabb helyeken van a termekbe digitális tábla, vagy projektor, azon el lehet vinni az otthon csinált prezentációdat és kivetíteni. Kötelező olvasmány, abba már bele ne roskadj szegény elkényeztetett kisfiúcska hogy esetleg ki kell venni a könyvtárból egy könyvet. Tehát gyakorlatilag ki is lőttem azt a két nagyon gyenge érvet amivel bizonygatni próbálod hogy mennyire kell tablet egy középiskolásnak. Ja és erre basszon ki az ember 140ezret. Valahogy nem tudnak meg győzni az érveid...
2014. máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!