Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan verjem át a projektorom...

Hogyan verjem át a projektorom lámpavezérlését? Szerelt már valaki projektorba külső áramforrású égőt úgy, hogy kikötötte a gyári gyújtótápot?

Figyelt kérdés

Egy acer s1200 projektorom van, amiben nincsen égő és egy külső áramforrású 5000 lumenes fémhalogén izzóval oldanám meg. Az áramellátása és a megfelelő plussz hűtése megvan már.

Az a probléma, hogy ugye van egy kis 5eres csatlakozó a gyári izzó tápja és az alaplap között, amin az alaplap ellenőrzi hogy az izzó begyújtott-e. Na most ugye mivel nincs csak hibajelzést ad.

Legalább 3 féle módszert is olvastam, de nem tudom melyik működhet és azt sem, hogy ezeket pontosan hogyan csinálják.

1. módszer: Szétvágják a kábelt és a földet összekötik az 5,25v ot leadó kábellel egy 1kohm os ellenálással.

2. módszer: Sintén elvágják de nem az összeset egy összekötve marad a táppal az alaplap felől jovő részen meg a maradék 2t összekötik.

3. Van 3db 4 lábú valami chip magán a lámpatápon azzal csinálnak valamit de nem is értem.


Nekem az első tűnik a legmeggyőzőbbnek, de ha valaki jobban ért hozzá segítsen nekem egy keveset, hogy jobban megérthessem ezt a dolgot. A kivitelezésről is meséljetek nekem ha értitek mert nem vagyok biztos a dolgomban.


Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm. :)


Segédanyagaim:

Itt olvastam minden eddigi tudásom a témában: [link]

Itt van pár kép az én projektorom csatlakozóiról:

Az alaplap és a lámpa tápja: [link]

A tápon a csatlakozás:

[link]

Az alaplapon a csatlakozás:

[link]

A kábel:

[link]



#projektor #izzócsere #lamp hack #izzóhiba #izzóvezérlés
2014. máj. 10. 01:52
 1/1 A kérdező kommentje:

Közben érkezett egy válaszom egy másik fórumon, bemásolom hátha a jövőben valaki olvassa akinek hasonló kérdése van.



Én egészen a forum ezen témája elejéről indulva olvastam végig majdnem minden...

Nekem is egyébként pont ez a kérdésem , választ is kaptam az olvasottakból , márcsak valahogy meg kellene próbálnom a leírtakat...

Csak azért fél az ember nehogy kárt tegyen a készülékben...

Többen 4 szálas vezeték kötegről beszélnek, és amint látom a tiéd is 5 szálas mint az enyém...

Annyit tudtam meg a leírtakból, hogy ezekből az egyik szálból 5.27V-merhető ki és azt kel ösze kötni a GND-vel és közé egy 1 K-s ellenállást kell tenni...

De jobb ha végig olvasod te is ha ráérsz...

Az én problémám az 5 szál a 4 helyett és az is hogy még nem volt energiám nekivágni a feladatnak.. Állítólag ezzel a módszerrel lehet becsapni a készüléket, így azt hiszi hogy az izzó begyújtott... Nagyon szeretném megoldani én is a kérdést mert vettem egy led Projit de a 320X240 es felbontás , hát elég silány... A régi 800X600 az élvezhető csak hangos és eszi az áramot nagyon... Remélem valamivel előbbre jutsz...

2014. máj. 10. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!