Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sony erősítőm (elég jól szól)...

Sony erősítőm (elég jól szól) 180 wattot vesz fel, és 100 wattot tud csatornánként (5 csatornán) Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy 180 wattos teljesítményfelvétellel lehetetlen lenne,de a papírjain is ez van,és tényleg szépen szól. Str-de585. Nem lehet hogy valami + belső trafó van benne?

2014. máj. 17. 20:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ez az erősítő Maximum, vagy pedig zenei terhelhetősége.


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..

2014. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Elvileg a Referencia kimenőteljesítmény 100 watt csatornánként. És 1 khz-n mérve . Viszont van névleges teljesítmény(max) az meg 40-20000 hz frekvencia átmenetnél mérve. miért?
2014. máj. 18. 11:19
 3/39 anonim ***** válasza:

Leginkább azt kell nézni, hogy mekkora benne a trafó méretileg, mert a ráírt dolgokat sokféleképpen érthetik... Ebben a formában nyilván lehetetlen. Fizikai képtelenség.


Azt gondolom, hogy

1, nem mind az 5 csatornán értik egyszerre, hanem egy csatornát üzemeltetve,

2. valamiféle csúcsérték a kimenő teljesítmény,

3. a fogyasztásnál pedig inkább átlagolnak.


Az 5*100 wattot ne vedd komolyan, de a lényeg, hogy szépen szól. Egyébként ha izmos trafó van benne, simán lehet, hogy ha nagyon meghajtod, akkor 3-4-5 száz wattos is eszik egy egy pillanatban, de 5*100 waat úgy sem jön ki... :)

(nekem volt olyan Technics, ami elvileg 2*80 wattos és 180 wattot eszik, de azután az adatlapon csak bevallották, hogy teljes kivezérlésnél 420 wattot eszik, ami meg már hihető...)


Az erősítők valódi teljesítményéről annak idején a Hi-Fi Magazin írt egy nagyon komoly mérési eljárást, ha értesz a fizikához (fázisszög, impedancia stb téma megy), akkor megkereshetem neked!


Na, de ne aggódj ezen, nem komoly specifikációk, de a lényeg, hogy szépet és lakószobában gondolom elég nagyot is szól! :D

2014. máj. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Szépet,és elég nagyot szól. Sony str-de585. Nézz már utána nekem légyszi,hogy mennyit is tud csatornánként,vagy hogy van. Értek a fizikához,de annyira nem fontos hogy keresgéljek miatta ilyeneket. Viszont ha te megnézed nekem típus alapján azt megköszönöm!
2014. máj. 19. 14:29
 5/39 A kérdező kommentje:
[link] ezt ha letöltöd,szerintem ebben megtalálod,légyszi értelmezd nekem pontosan. A területkódja az enyémnek CEL,CEK, és str-de585-ös
2014. máj. 19. 14:33
 6/39 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mi a célod ezzel a mennyi wattot tud kérdéssel...

Én éppen arról szándékoztam írni, hogy ezek esetleges dolgok.

Attól nem fog máshogy szólni, ha azt mondom, hogy 5*20 watt, vagy azt, hogy 5*100 watt...

2014. máj. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz,de azért megtennéd nekem hogy megnézed? Most akarok hangfalakat venni hozzá,es még ha esetleges adatok,akkor is érdekelne. Ismered esetleg az erősítőt?
2014. máj. 19. 17:12
 8/39 anonim ***** válasza:

Megnéztem, nagyon nem világos, hogy mit hogy értenek.


Sajnos a hangsugárzók specifikációi is minimum ennyire megbízhatatlanok.


Mennyit szánnál a hangsugárzókra?


Én azt javaslom, hogy egy pár szép méretes frontot újíts be, állókat, amik bőven 100 wattosak és ami fontosabb, hogy jó a hatásfokuk és mélyre mennek, minimum 2 db 16-os mélyközép hangszóróval, de nagyobb membránfelület is lehet. Majd ugyanolyan márkájú centert és háttérsugárzókat (háttérbe már mehet polcsugárzó), hogy ne szóljon össze-vissza.

Egy ilyen rendszer önmagában komoly mélyeket ad és sztereóban is teljes értékű.

Nem javaslom, az 5 pici hangsugárzó+mélyláda elrendezést.


Ha egy ilyen rendszer (méretes álló frontok +center +polcsugárzók) nem adna elég mélyet, akkor lehet gondolkodni aktív mélyládában.

2014. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Azért is javaslom egy pár álló frontsugárzó vásárlását, mert arra már lehet építeni és sokkal komolyabb mélyek és jobb hatásfok jön ki! :) Meg drágább...$$


Kipróbáltam otthon, sztereóban egymás mellett a B&W 603-asaimat (90 centi magas, 20 kilós frontok, 2 db 18-as hangszóróval) és a kifinomult, de kicsike polcsugárzóimat (zárt doboz, kétutas, polcsugárzó 16-os mélyközéppel) és ugyanolyan hangerőállásnál átkapcsolva az erősítőn döbbenetes volt a különbség, össze sem lehet hasonlítani, mennyivel nagyobbat szólt és mélyebbre ment a nagy álló cucc...

2014. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Nem javaslom, az 5 pici hangsugárzó+mélyláda elrendezést. most így használom. Pici hangfalakkal IRGALMATLAN nagyot szól. Aktív mélyem van,100 wattos,azt megtartanám az új szett mellé.
2014. máj. 20. 14:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!