Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 8 ohmos erősítőre 6 ohmos...

8 ohmos erősítőre 6 ohmos hangfalak?

Figyelt kérdés
Sony str-de585 erősítőm van,és mindenhol az van megadva,hogy a kimenetei 8 ohmosak és én vagy 6,vagy 4-8 ( tulajdonképpen ez is 6) ohmos hangfalat néztem. Valaki nézzen már utána légyszi hogy ez az erősítő elbírná e a 2 ohm különbséget akár magas hangerőn. Azt hiszem aktív hűtéses,de hűtőbordával van megoldva,nem ventillátorral:D de ha szükséges ventillátort 9 voltos elemről kis kefemotorral tudok rá csinálni,de szerintem nem szükséges. Légyszi olvassatok utána nekem.

2014. máj. 31. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A leírásodból az tűnik ki hogy a hangfalak "gyengébbek".Az erősítő fogja bírni,a hangfalak nem.

2014. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Magnat supreme 1002-es hangfalszettet néztem hozzá,ez 6 ohmos. Ezért kérdezem. Biztosan elbírja,mert nagy az erzékenysége a hangfalaknak, csak nem tudom az erősítő bírja e a -2 ohmot,mert ugye 8 ohmra van csinálva. Nézz már utána légyszi az erősítőmnek ha értesz hozzá
2014. máj. 31. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első így nem igaz. Az erősítőd legkisebb terhelhetősége 8ohm, ha 6ohm-os terhelést kötsz rá túlterheled. Tehát nagy hangerőn tönkremegy az erősítőd.
2014. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De pár helyen már kérdezgettem és azt írták 2 ohm eltéréstől jó hűtéssel nem lesz baja. Nézzetek már utána légyszi az erősítőnek. Amúgy a hangfalak elvileg 4-8 ohmosak. Azzal?
2014. máj. 31. 14:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor most 4, vagy 8 ohm-os? De nem érted. Ha 8ohm a LEGKISEBB ellenálls, amivel terhelheted. Akkor az ettől kissebb túlterhelés.
2014. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az az adat van megadva hogy 4-8 ohm. Négy től nyolc ohm. Nem tudom ez hogy lehet. azt olvastam hogy az ilyen hangfalak valódi ellenállása 6-7 ohm. Értem hogy túlterhelés,de NEM AKKORA túlrterhelés hogy leégessem a végfokom nem? Ha megtennéd hogy utánanézel az erősítőm hűtésének meg ilyenek azt megköszönöm
2014. máj. 31. 22:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet a hangszórók ellenállása 4és8ohm. De gondolom van benne hangváltó, amitől mindjárt nem számolható ki...


Nem kell utánanéznem hogy tudjam, amit normál terhelés mellé aktív hűtéssel látnak el, az túlterhelés esetén tutira megnyekken.

2014. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne tekerd fel csutkára... max 40-50% de jobb lenne ha beszereznél 8 ohm-os hangfalakat!
2014. dec. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!