Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Pontosan hogyan is működik...

Pontosan hogyan is működik egy házimozi erősítő? Többi lent.

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni,hogy pontosan mit és hogyan erősít egy házimozi erősítő,mivel a mai napig nem igazán találtam meg erre a választ.


Tegyük fel,hogy van nekünk egy 3-4 éves LG 5.1-es házimozink,ami mondhatjuk szépen és hangosan szól,na de én azt mondom,hogy mégsem elég ez és szeretném kicsit megbikázni,

ezért veszek egy házimozi erősítőt aminek a bemenetére rákötöm az alap LG házimoziból kiérkező jelet, a házimozi erősítő hang kimenetelére meg rácsatlakoztatom az alap házimozi hangszóróit és mély ládáját, és ezzel én úgymond felerősítem a jelet. Ez így működő képes dolog,vagy abszolút hülyeség?

Előre elnézést kérek azoktól,akik a kérdést olvasva fejüket verik a billentyűzetbe/falba és persze köszönöm a válaszokat.



2014. jún. 21. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy mit akarsz, de ami nekem átjött az igen, abszolút hülyeség. :D

Egy hangerősítő bemenetére soha nem szabad hangszóró kimenetnek a jelét kötni, mert az agyonvágja!


A hangerősítők aránylag kicsi jelet (pl. fejhallgató kimenet, vagy ún. "vonali jelszint", pl. cd játszó, rádió tuner, hangkártya, magnódeck) tudnak fogadni és ezt erősítik föl az ún. néveleges teljesítményre (vagy többre is).


Ha nagy jelet adsz egy erősítő bemenetére, akkor túlvezérled, ami jó esetben abban nyilvánul meg, hogy fél hangerő állásnál eléri a néveleges teljesítményt, afölött meg torzít. Rossz esetben (pl hangszóró kimenete rákötsz) meg tönkre vágod a hangerősítő előerősítő fokozatait.


Alapvetően a "vonali jelszint" az szabványos, nagyjából minden erősítő ugyanakkora jelet tud fogadni, tehát az erősítő hangereje magától az erősítőtől függ, hogy mekkora a tápegység benne, meg milyen méretű végfokozata van.


Na mármost, ha nagyobb hangerőt akarsz, akkor ki lehet cserélni HM erősítőt egy sokkal nagyobb teljesítményűre. DE az LG házimozi lefogadom, hogy olyan, hogy a hangszórók pont ahhoz az erősítőhöz vannak méretezve, magyarán szólva a nagyobb erősítő több, mint valószínű, hogy simán átküldi a másvilágra hangsugárzóidat! :D


Megoldás: vehetsz egy nagyobb teljesítményű erősítőt, de ahhoz sokkal nagyobb terhelhetőségű hangsugárzó készlet kell majd... És lehetőleg jó hatásfokú, mert borzasztóan sok múlik a hangsugárzók hatásfokán (4-10 szeres különbségek lehetnek)!

2014. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!