Laci vagyok kérdése:

Miért melegszik a laptop linux alatt?

Figyelt kérdés

Valaki tudja-e, hogy a laptop gyártók a Microsoft nyomására nem rejtenek-e el valami csippet vagy hasonlót a gépbe? Ugyanis a családomban két laptopnál is tapasztaltam a túlmelegedést. (Sony Vaio és HP Envy)


Időnként felpörögnek és eléggé melegszik. Amígy a Windows futott rajta mintha nem pörgött volna ennyire? A Sony-nál már olyan is előfordul, hogy túlmelegedés miatt lekapcsol?



2014. júl. 9. 09:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jól van telepítve a Linux? Minden beállítás rendben van?
2014. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Nálam meg pont, hogy kevésbé melegszik linux alatt. Fogadjunk, hogy Ubuntu.
2014. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a reagálásotokat. Én egy jó ideje Linux Mint-et használok. A legújabb verzió van fent. Az asztali gépen a cinnamon verziót és a laptopra a KDE-t telepítettem.


A lányomnak van egy Sony Vaio laptopja azon egy régebbi verzió Linux Mint 15-ös cinnamon van fent.

2014. júl. 9. 19:46
 4/14 anonim válasza:
19%
Az is Ubuntura épül. Én megpróbálnám felrakni a 3.15-ös kernelt. Manajaró alatt azt használom és alig melegszik a gép. Pedig hd filmet nézek, torrentezek és még netezek is egyszerre. Nem elég, hogy meleg van, még a laptop is a pléden fekszik. Több, mint 4 éves Asus. Legújabb intel driver, mesa 10.2.
2014. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Linux Mint alatt néha futnak különböző háttérfolyamatok, általában update, indexelés, ilyesmi. Legközelebb a Rendszerfigyelővel nézz rá a folyamatoknál, mi pörgeti, és guglival lehet találni megoldásokat rá.
2014. júl. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tom Benko ***** válasza:
ACPI telepítve van, beállítva?
2014. júl. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos én egy elég laikus vagyok nem vagyok olyan profi linuxos mint a legtöbben. Én csak azt szoktam, hogy felinstallálom mindíg a legújabb kiadást. És a szoftware managerből még felteszem amik azon kívűl kellenek amiket hasznáni szoktam. Mi ez az ACPI? Ha erről bővebben írnátok?
2014. júl. 10. 10:16
 8/14 anonim válasza:
Felraktam kíváncsiságból a legújabb Mintet, de nekem is pörgeti a cpu-t és sokkal melegebb a gép is. Összes effekt és felesleges folyamat kikapcsolva. Utoljára ilyet az EOS alatt tapasztaltam, akkor a kernel frissítés oldotta meg a problémát.
2014. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Törlöm is lefelé.
2014. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tom Benko ***** válasza:

Mondjuk a csomagkezelőben megnézed, van-e acpi nevű csomag telepítve.

Közben kicsit körülnéztem a Google-n, érdekes a dolog. Úgy tűnik, egyes laptopok esetében egyészen egyszerűen a BIOS beállításai között kell matatni. De találtam olyat is, ahol a probléma pusztán abból származott, hogy időközben eltömődtek a hűtőbordák. Eleinte win volt, aztán le lett cserélve, de a fizikai takarítás elmaradt, ezért szerencsétlen laposka elkezdett melegedni, mintha a Linux okozta volna. Szerintem ennek nézz utána először.

2014. júl. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!