Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért vesznek egyesek androido...

Miért vesznek egyesek androidos tablettet egy windowsos áráért?

Figyelt kérdés
Sokaknál látom, hogy 80-120,000ft-os android tablettel járkálnak, de csak Angry Birdseznek, meg facebookoznak rajta. Nem tudják, hogy létezik windowsos is ugyanebben az árkategóriában?

2014. júl. 19. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi közöd hozzá? :D Nekem iPad Airem van, többnyire netezésre, olvasásra, tanulásra használom. Van rajta néhány nagyobb kaliberű játék, meg olyan programok, mint Amplitube elektromos gitár mellé, de a használat 70%-át az első 3 tevékenység tölti ki.

Biztos sokan megkérdeznék, hogy minek nekem 180-ért iPad Air? A válasz, mert szeretem. És senkinek semmi köze hozzá :)

2014. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Hülyes kérdésedre adok egy értelmes választ: mert éppen az tetszik nekik.
2014. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem érdekli őket mit kapnak a pénzükért. Nagyon sokan semennyire nem értenek a műszaki dolgokhoz és nem is érdekli őket. Külső alapján választanak. Nem érdeklik a technikai részletek, ők csak használni akarják az eszközt.
2014. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3# válasza volt egyedül értékelhető.

Értem én, hogy nincs közöm hozzá, ezt minden legális dologra lehet mondani akármekkora hülyeség. Ez nem egy dísztárgy hanem egy használati cikk aminek az célja, hogy a legtöbbet nyújtsa vetélytársaival szemben.

1# Szerintem neked csak nagyképűségből van. Az itt a bökkenő, hogy ezerszer több játék és program van egy windowsos tabletre és 180,000ért egész jót kapsz.

2# Olyan vagy mint ha azért tartanál hülyének, hogy "kérdőre" vonok olyanokat akik hülyeséget csináltak.


Nem olyan válaszokat vártam, hogy azt írják rosszul döntöttek, hanem hogy megindokolják. Pl: Mert barátaimnak mind ilyene van; Ennek volt legtetszetősebb a doboza; Ezt javasolta eladó; Nem tudtam, hogy létezik olyan; stb.

2014. júl. 19. 19:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Tipikus vagy drágám, az a baj!

Ha ismernél, tudnád, hogy nagy ívből teszek arra, ki mit gondol rólam meg a cuccaimról (én sem törődöm máséval), innentől hibás az állításod, miszerint nekem nagyképűségből van.

Azért vettem iPodot, mert:

- rengeteget olvasok rajta, így nagy felbontású tab kellett. korábban alacsonyabb felbontású androidos tabletem volt. A kijelző kikészítette a szemem, az androidot meg utálom (sok-sok rossz tapasztalat.)

- Iszonyatosan stabil rendszer. Még egyszer nem volt problémám vele, pedig fél éve megvan. Soha nem hagyott még cserben. Ha egyszerre 5 app van megnyitva, ugrálok egyikről a másikra, azt is bírja, nem laggol. Nekem ez nagyon fontos, utálom, ha akadozik a rendszer.

- 4:3-as kijelző. valamilyen okból kifolyólag minden windowsos és androidos 10"-os tablet 16:9-es felbontású, ami játékra lehet, hogy jó, de én utálom. Nekem a 4:3 sokkal kényelmesebb használat szempontjából is, meg mert kézre

esik.

- Az akku idő. Még soha nem sikerült 2 napnál előbb lemerítenem. 2-3 napig simán bírja egy töltéssel úgy is, ha sokat használom. Alapfelhasználás mellett (pl. most egyetemi szünet és nyaralások alatt) akár 4 napig is elmegy egy töltéssel. nekem ez is nagyon fontos.

- könnyű. nincs fölösleges széles keret, vékony, nem nehéz tartani, az egész nincs fél kiló. Ha jó használat közben is, na meg amikor viszed A-ból B pontba.

- Az alkalmazások. Szeretem, hogy a tablet tényleg egy tablet, nem egy óriási telefon. Az alkalmazások rendkívül jól optimalizáltak, és rengeteg hasznos app van. Az egyik legfontosabb, amiért anno megvettem, az az Amplitube volt. Gitározom, de például év közben albérletbe nem vihettem erősítőt meg minden szirszart, mert nem férne el stb. iPadhez elég volt egy külső hangkártya meg a gitár, máris kaptam egy baromi jó multieffektet meg egy "erősítőt".

- Sokat utazgatok, ilyenkor szeretek filmet nézni. A kiváló akkuidőnek és a felbontásnak köszönhetően isteni élmény iPadon filmet nézni, sokkal jobb, mint laptopon vagy tv-n.

Amikor az iPadot vettem, a windows tabletekre még mindenki azt mondta, hogy csak munkához érdemes venni, mert - akárcsak a Lumiák - nem rendelekeznek túl sok alkalmazással, így akinek speciálisabb igényei is vannak azok ne vegyék. Ráadásul alig volt még ilyen tablet, azok meg nem tetszettek. Nem tudom, hogy most mi van a tabletek háza táján, azóta nemigen nézegettem őket.

Meg vagy elégedve a válasszal?

Akkor most én jövök: mi a fészkes fenéért érdekel téged, hogy másnak mije van? Miért nem törődsz saját magaddal?

2014. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*iPadet
2014. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm 5# ment az up. Nagyon szép kifejtés és indoklás volt, elején mért kellett olyan szűkszavúan?

Saját magamat már elég régóta ismerem. Olyan mint ha az iPadodon, mindig csak ugyanazt az alkalmazást használnád.

2014. júl. 19. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem vennék Windows-os tabletet. Csinált volna a Microsoft önálló tabletes rendszert, vagy akár a Windows Phone-t is felhasználhatták volna. Az a bajom a Windows-zal tableten, hogy mögötte a régi, alacsony pixelsűrűségre, és egérre készült programok vannak. Bár bevallom, eddig nem használtam ilyet, csak Androidot, és asztali W8-at. Asztalon semmi gond vele.
2014. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Win8 van szinte mindegyik windowsos tabletre. Mért kellett volna külön tablet verzió? Ez jól működik és elfuttat mindent. A windows phone meg semmit nem ér.
2014. júl. 20. 13:44
 10/11 anonim ***** válasza:

A #5ösnek üzenném, hogy elkövette azt a hibát hogy egy olcsó androidot hasonlított össze egy drága ipaddal, és az jött ki hogy a drága jobb, gratulálok.

Nekem drágább (10collos 2560*1536 android tabletem van, quad coreos, 2giga rammal, fémházban, valami kínai gyártó alcor zest q933rs) de így is sokkal olcsóbb mint az ipad, és tökéletesen gyors, stabil, nem volt vele még bajom.

2015. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!