Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Technikailag miben jobb egy...

Technikailag miben jobb egy Steelseries siberia v2, mint egy átlagos, de 5.1-es "sima" gamer füles?

Figyelt kérdés
Haveromnak egy noname gamer fülese van, és mindig arra veri magát, hogy a siberia semmivel sem jobb, sőt.. Kellene valami ellenérv, amiben magasan jobb a siberia. Mert ez ugye csak virtuális 7.1, míg az övé 5.1..

2014. júl. 24. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egy nagy eresztés szerintem nem is éri meg az árát. Nekem egy nem "gamer" fejhallgatóm van, főleg zenéhez. Ugyanúgy be lehet állítani virtuális 7.1-et szoftverrel, semmiben sem különbözik. Viszont zenében veri az enyém a siberiát. Barátomnak van egyébként, Ő sokat játszik, ezért vett gamer fejhallgatót, de jobban járt volna egy jó fejhallgató, meg egy mikrofon párosítással.


Egyébként a sima 5.1 fülesek sem jobbak semmivel. Igazából nem is 5.1, hanem 5.0, csak jó sok basszussal. Egy jó fejhallgató virtuálisan is simán hozza szintet.


Szóval összegezve:


"Gamer" fejhallgatónak nem rossz, egy 10-esért egész korrakt lenne. Zenéhez nem való,de játékhoz, filmhez ideális. Egy jóval olcsóbb 5.1-es, vagy virtuális 5.1-es-nél azért jobb a hangja. Sőt a noname 5.1-ek sokszor kifejezetten zavaróak.


Persze a noname fejhallgatót nem ismerem, lehet hogy azon ritka kivételek egyike, amikor kifejezetten jó minőségű darabnak nevetségesen alacsony az ára, mert nem ismert márka.

2014. júl. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén engem mi zavar. Az ő fülese igénytelenül el kezd remegni egy nagyobb basszusnál, szinte lerántom a fejemről úgy csikiz. Szinte mondhatni nem tud a füles mit kezdeni a mélyhanggal. A siberia azért kicsit jobb, de ezeknek magyarázhat az ember. "Mert hogy az övébe több hangszóró van balbalaba, ez csak virtuális blabla..."
2014. júl. 24. 10:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül azért remeg, mert nem bírja. Nem ismerem a típusát, de vannak olyan fejhallgatók, amikben úgy akarják kiemelni a mély hangot, hogy vibrál. Nem tudom, ki találta ki, úgy hülyeség ahogy van, engem is rendkívül zavar. Jó fülessel a virtuális 5.1, 7.1 van olyan jó, mint egy valós "5.1"-el. Ráadásul mivel egy nagyobb membrán van benne, a mély hangok is jobbak. A vibrálós fejhallgató olyan mint a világítós hangfal. Kell valami plusz hogy el lehessen adni.
2014. júl. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!