Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy 2 x 2,5 W-os (! ) hangszór...

Egy 2 x 2,5 W-os (! ) hangszóróval rendelkező mini hifinek van egyáltalán hangja?

Figyelt kérdés
Nekem elég meredeknek tűnik, de a tescoban 20-ról kerek 5 ezerre van leakciózva ez a darab. Ránézésre amolyan kisebb mini hifi, kb 20x20 cm-es 2 db hangfallal, csak ezt a 2,5W-ot nem értem. Szól az egyáltalán? (egyébként meg nem lenne rossz, mert usb, mp3, sima cd, rádió, szal ennyiért megérné)
2014. júl. 26. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Végül is rádiónak jó, másra nem igazán, nem írtad a nevét, de gondolom valami Technika csoda lehet :)
2014. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A leirtakból alapvetően szemétnek tünik. Viszont a 2,5 wattot nem jól értelmezed, komolyabb hangdoboz 90 decibel fölötti hangerőt hoz szobában ennyi teljesitménnyel.
2014. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2,5 W ???


na és akkor az 50 W-os hangszórók az autóban miért nem tűnnek annyira durvának? ezt nem értem ...

2014. júl. 26. 14:20
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 2*3W (RMS) teljesítményű mikro hifim van 250W zenei teljesítményel (P.M.P.O.). Elég hangosan tudja hajtani egy régebbi házimozi mélynyomóját.
2014. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

na ez tök jó így :)


és akkor a megadott W számot hogy számoljam át zenei teljesítménybe? van erre valami szabály?

2014. júl. 26. 17:45
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem az erősítő teljesítménye a lényeg, hanem a megjelenítők érzékenysége.

Egy 5w-os 107dB es hangszóró 120x hangosabb, mint egy 100w/86dB es sz.rság.

2014. júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A kutya ott van elásva, hogy az emberi hallás hangosságérzete logaritmikus kb a hangintenzitásra. Messze nem egyenes az arányosság. Nem megyek bele a matekba nagyon. :)

Hogy érthető legyen, ha megduplázod a teljesítményt, akkor az mindig 3dB hangerő növekményt jelent, amit éppen észreveszel. 1 wattról 2-re az 3dB-vel hangosabb és ugyanúgy 100 wattról 200 wattra az is 3dB hangerőnövekmény...


Magyarul ha van egy 50 wattos erősítőd, akkor egy 100 wattos nagy gép messze nem "kétszer akkorát" fog szólni, hanem éppen egy kicsivel nagyobbat.


Tovább árnyalja a képet, hogy a szobai hangsugárzók hatásfokában brutális különbségek lehetnek. Simán van olyan hangláda, ami 10 wattról nagyobbat szól, mint egy másik 200 wattról...


Az sem segít, hogy a legtöbb kommersz terméknél a wattokat összevissza hazudozzák.


Van nekem olyan erősítőm, ami méri is a kimenő teljesítményt, ritkán használom panellakásban 1 watt fölött.

2014. júl. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A hangsugárzó villamos terhelhetőségét ahogy fogalmaztál, átszámolni zenei teljesítménybe, nem lehet.

A hangszórók érzékenységét kell nézni, és ahogy írták már, minden teljesítmény duplázással 3 decibellel nől a hangerő.

Pl. van egy hangszóród, ami 80 decibel érzékeny, ha meghajtod ezer wattal, akkor 110 decibelt fog szólni. De van olyan hangszóró ami 108-110 decibel érzékeny. Az 2 wattal hajtva is nagyobbat szól, mint az előbbi ezer wattal.


Az autós hangszórók elég érzéketlenek, főleg a gyári szettek, meg egy autó akusztikája tök más mint egy szobáé. Elképzelhető, hogy 50 wattos autóhangszóró halkabbnak tűnik, mint egy 1-2 wattos szobai. Nem beszélve arról, hogy az autóban van menetzaj, a forgalom/környezet zaja, 75-80 decibel alapzajod megvan. Szobában 40-50 decibel között van kb. az alapzaj. Ha te szobában 80 decibellel hallgatod a zenét, az olyan hangosság érzetet ad, mint ha kocsiban 110-120 decibellel hallgatnád.

2014. júl. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

értem köszi, de most persze egyforma feltételek mellett gondoltam az összehasonlítást, ha itthon beüzemelek egy autósmagnót, és annak csak 4 x 7 W a kimenete, viszont rá kötök minőségi, házimozis hangfalakat, akkor az bőven szólhat nagyon szépen?


ez így érthetőbb már, ahogy leírtad, úgyhogy köszi, de sajnos egyik hangfalon se látom feltüntetve a dB-értéket ...

2014. júl. 27. 09:59
 10/17 anonim ***** válasza:

Van nekem itthon két széles-sávú hangszóróm 12VA - 13,5cm átmérőjű és 93,5dB érzékenységű, no most ez elég hangos tud lenni egy átlagos szobában. Viszonyításhoz : 15! wattal hajtva 105dB körül teljesít. :)

(SAL SBX 1320 -hoz pl 110watt erősítő teljesítmény kellene ehhez a hang erősséghez, sajna erre sosem lenne képes mert csak 40 wattal terhelhető ~100dB körül szólna maxon hajtva.


Szerintem inkább a minőséget válaszd, tehát amit a tescoban árulnak az nem arról híres, főleg ha még technika is a márkája. :)

2014. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!