Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy 2 x 2,5 W-os (! ) hangszór...

Egy 2 x 2,5 W-os (! ) hangszóróval rendelkező mini hifinek van egyáltalán hangja?

Figyelt kérdés
Nekem elég meredeknek tűnik, de a tescoban 20-ról kerek 5 ezerre van leakciózva ez a darab. Ránézésre amolyan kisebb mini hifi, kb 20x20 cm-es 2 db hangfallal, csak ezt a 2,5W-ot nem értem. Szól az egyáltalán? (egyébként meg nem lenne rossz, mert usb, mp3, sima cd, rádió, szal ennyiért megérné)
2014. júl. 26. 11:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"80 decibel érzékeny, ha meghajtod ezer wattal, akkor 110 decibelt fog szólni. De van olyan hangszóró ami 108-110 decibel érzékeny. Az 2 wattal hajtva is nagyobbat szól, mint az előbbi ezer wattal."


Ez tulajdonképpen így igaz, viszont a hétköznapi életben mindkettő szélsőség, különösen a 110dB érzékeny. Igazából 83-84dB vagy az alatti szobai hangsugárzó is borzasztó érzéketlen és nagyon ritka a 100dB fölötti.


Tipikusan a szobai Hi-fi hangsugárzók 86-92dB érzékenységűek, amik hangosításra valók, azok meg 95..102dB fele.

2014. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Egyébként pont a hangminőség egyes (!) megszállottjai szoktak hasonló teljesítményű csöves erősítővel operálni.


Az ún. single end csöves erősítők kapcsolása nagyon egyszerű, és jó hangminőséget tudnak. Tipikusan 2*3-8 wattosak.

Ezeket gyakran jó hatásfokú egyutas, szélessávú hangszóróra kötik, ami ún. tölcséres dobozban van, ezzel javítva a mély hangok átvitelét.

Ezek a rendszerek igen szépen szólnak és nem is kicsit. De itt is a jó hatásfokú hangsugárzó egy fontos elem. (nem ez az egyetlen út, ha az ember high end hangminőséget akar, ez egy járható út, amit írtam, vannak hívei.)

2014. júl. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez már tudna gorombáskodni 5 wattos csöves erősítőről. :D http://www.youtube.com/watch?v=Y1ErIVOaIZ0
2014. júl. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én is egy tölcséres dobozt szeretnék majd a széles-sávú hangszóróimnak, tervben van, csak idő kérdése.

Viszont erre a célra használatos hangszórók ára néha az eget súrolja. A másik dolog pedig T/S szinten is nagyon hasonlónak kell lenniük, ezeknek a hangszóróknak. Közel sem könnyű a jelenlegi felgyorsult gyártási folyamat eredménye : a nagy mennyiség - kontra minőség. Ezért nehéz találni a célra 2 egyforma darabot. A dobozok konstrukciója komolyabb odafigyelést igényel a megmunkálás során, precízebben és pontosabban kell kivitelezni.

Legfőbb előnye ezeknek a hangsugárzóknak a lineáris középtartomány. És mint ahogy Charlie O'Brian is írta kell hozzá a nagy doboz, hogy legyen némi mély tartomány. Viszont van egy másik dolog is, ahogy az alja gyengül, úgy a felső tartomány is valamelyest kevesebb, de ezen talán könnyebb segíteni.


Jól szól ez is, nekem nem hátul terhelt lesz majd :)

https://www.youtube.com/watch?v=SQy78aTRCmE

2014. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van, két nagyon szélsőséget írtam.

Nem beszélve arról, hogy amit megadnak érzékenység, a hangszóró csúcs érzékenysége sajnos a legjobb gyártóknál is már, nem egy átlag. Pl. a nagy sub nyomókra is ráírják hogy 96-98 decibel, és abban a sávban amiben használva vannak, jó ha hoznak egy 88-90 decibeles átlagot. De ugyan így van a magassugárzóknál is, bár ott lényegesen nagyobb átlag érhető el, valóban 100 decibel fölött.

2014. júl. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor sztem megválaszoltuk a kérdezőnek! :D


Off.: 81%-os válaszolónak sok sikert és kitartást kívánok, nem kicsi fába vágja a fejszéjét! Én magam nem építettem még ilyesmi dobozt, de hallottam már és azt is, hogy mennyi vesződség/munka volt vele.

2014. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm, youtubon lesz majd róla videó, talán még idén elkészül, remélhetőleg :)
2014. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!