Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet valami baja a hangcuccom...

Lehet valami baja a hangcuccomnak?

Figyelt kérdés

Van egy Kenwood erősítőm, 145W-os teljesítmény van feltüntetve rajta.

Ehhez van két LG hangfalam, amikre az van írva, hogy max power: 200W.


1. Az erősítőn az van, hogy 8-16 Ohmos hangfalakhoz jó, a hangfal pedig 6 Ohmos. Lehet-e abból probléma, ha így használom a max hangerő közelében?


2. Egyszer elvittem egy buliba, ahol egy óra bömböltetés után megfogtam az erősítőt, és nagyon meleg volt, ezért a buli hangulatát elrontva elrendeltem félóra szünetet, aztán megint egy óráig ment, és így tovább. Attól féltem, hogy túlmelegszik, és valami baja lesz. A kérdés az, hogy baj-e az, ha egy erősítő így felmelegszik, vagy ez a hangos zenehallgatás természetes velejárója? És hülyeség-e az, ha egy szobai ventilátort ráirányítok, hogy hűtse?


Azért lenne fontos tudnom ezeket, mert holnap viszem a szettet egy buliba, ahol este 10-től reggel 4-ig kéne szólnia közel max, max hangerőn.

A válaszokat előre is köszönöm.



2014. júl. 27. 13:39
 1/1 anonim válasza:
Ha a hangszóró ellenállása kisebb mint amire az erősítő van építve akkor az az erősítőt megterheli és akár meg is éghet.
2014. júl. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!