Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Leégett mélynyomóval lehet-e...

Leégett mélynyomóval lehet-e még valamit kezdeni, vagy dobjam ki?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves Orion HT-420-as hangrendszerem, tegnap még semmi baja nem volt, az este kikapcsoltam és kihúztam mindent mert vihar jött, és ma reggel mikor bedugtam mindent fura volt mert egyből bekapcsolt, megnéztem a hátulját, mert úgy emlékeztem kikapcsoltam de a hátulján lévő főkapcsoló nullán volt azaz ott is kinyomtam, és aztán kapcsoltam rajta de nem kapcsolt ki, aztán úgy hagytam, mondom lehet hogy csak a főkapcsoló, az meg nem akkora baj, aztán kb negyed óra mulva arra jöttem be hogy valami kegyetlen büdös van a szobámban és keresem a forrását, hát a mélynyomóból jött... amit ekkor rögtön ki is húztam az áramból... és az lenne a kérdésem, hogy lehet-e még ezzel valamit kezdeni? és hogy a satelit hangszóróinak lehet-e ettől baja, hogy azokat feltudom-e használni még?

2014. júl. 31. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szét kéne szedni, és megnézni, hogy mégis mi ment tönkre. Nem kizárt, hogy a trafója égett le, amit elég cserélni (bár nem olcsó), esetleg maga az erősítő. A hangszórókat ki kell mérni, és ha mind épp (a mély is), akkor lehet használni egy erősítővel.
2014. júl. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
4 éve vettem 7 vagy ezerért... szerinted mennyiért csinálnák meg minimum, és vagy maximum, vagy megérné?
2014. júl. 31. 09:36
 3/8 A kérdező kommentje:
* 7 vagy 8 ezerért
2014. júl. 31. 09:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ mi a hiba. De megcsináltatni nem hiszem, hogy megérné, hacsak nincs ismerősöd, aki ért hozzá. Ha a trafó égett le, akkor biztos hogy gzadasági totálkár, és marad a passzív üzem.
2014. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mi az a passzív üzem?
2014. júl. 31. 10:35
 6/8 A kérdező kommentje:
ez 7990 forint volt, 5.1-es és 42 wattos... szerintetek kapok még valahol ilyen teljesítményű 2.1 vagy 5.1-es hangfalat ennyiért?
2014. júl. 31. 10:37
 7/8 nagylzs ***** válasza:
Normális mélynyomót ennyi pénzért nem tudsz venni. Ha normális, nagy méretű fa doboza van akkor azt talán el tudod adni valakinek aki hangsugárzó építéssel foglalkozik. Talán.
2014. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg lett hogy mi volt a baja, egy ismerősöm segített is megcsinál, az a billenőkapcsoló égett ki a hátulján, szerencsém volt hogy valmiből kiszedtem egy ugyan olyat, mert neki nem volt, aztán belerakta és azzal gond nélkül megy, bár nem reccsen és nyikkan akkorát csere óta mint előtte mikor még nem volt baja ( ezt nem tudom miért csinálta )
2014. aug. 10. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!