Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a különbség a LED és az...

Mi a különbség a LED és az OLED tévé között?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. aug. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Röviden, az OLED technológiával úgy próbálnak elérni egy plazma panelhez hasonlóan mély fekete színt, hogy az adott területen (ahol feketét kell megjeleníteni) kikapcsolják a háttérvilágítást az LCD panel mögött.

Megjegyzem, ennek semmi értelme, mert egy LED TV-ben 20-30 darab LED világítja meg a panelt hátulról, és ez kisebb területen abszolút nem működik, mivel egy fehér "fényszóró" panellel próbálják minél egyenletesebben eloszlatni az összes LED fényét az LCD panel mögött. Nem véletlen nem megy az a technológia, ha bejött volna már minden TV-t így szerelnének.

2014. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A led tv-nek nevezett LCD képernyőnél a háttér megvilágítását biztosító ledek adnak egy világos felületet, ami előtt egy kép tartalomtól függően besötétedő és átlátszóvá világosodó pontokkal borított üveg lapok és polarizációs szűrők közé zárt folyadék kristály réteg és kép pontoknak megfelelő számú, felgőzölt vékonyréteg alkatrészek sokasága biztosítja az elemi pontokból álló kép sötétebb és világosabb rész elemeinek a kialakulását, ami azért látszik, mert mögötte van egy megvilágított lap, aminek a fényét vagy eltakarják vagy átengedik bizonyos eltérő mértékben.


Az OLED vagy AMOLED (Aktív Mátrix Organikus) vagyis szerves fény kibocsájtó diódát jelent, amiben önmagán belül létre jön a fény, megfelelő erősséggel. Itt nem használnak folyadék kristályt. Ahány kép pont van annyi külön világító pont jön létre a kép tartalomtól függően.


Ennek a technológiának nagyon kicsi a fogyasztása, viszont van egy hatalmas hátulütője.

A zöld és a vörös OLED kép pontok fényességének a felezési ideje ugyan meg van 200.000 óra, amennyi üzem után csökken a felére a fénye. Ez így kiváló is lenne.


Viszont a kék pontoknál éppen tized része ez az időtartam. Vagyis az OLED-nél a kék színek egy idő után gyengülni kezdenek és kép tartalomtól függően a nagyobb igénybevételnek kitett képernyő területeken gyengülni fog a megjelenített képen a kék színű tartalom. Vagyis hasonlóan elhasználódik, mint a plazma képernyőnél az összes olyan kép pont, ami rendszeresen nagyobb fényerősséget jelenít meg.


Ahhoz, hogy 20.000 óra környékén már zavaróan sárga foltos legyen a képernyő. Az napi 6 óra tv használat mellett kb tíz év üzemelést jelent. Ahhoz még elég drága a milliós árban kapható OLED tv, hogy tíz éves kor környékén már zavaróan sárga foltos legyen a képernyőn a látvány.

2014. szept. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!