Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sötét szobába szeretnék...

Sötét szobába szeretnék filmnézésre (Nem kritérium a HD) projektort. Milyen árban keresgéljek? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
A legolcsóbb projektor az extrémben 80-ért van, vakerán 20-ért árulnak új házimozis projektort, zsákbamacska szaga van... Sötétített szobában használnám, így nem kell nagyon erős, de mi a minimum? Még a HD sem feltétlenül kell, csak jól vigye a filmeket, szép legyen a képe. :)

2014. aug. 26. 20:52
 1/4 F.S.G. ***** válasza:
60000 ezerért van az euroncsbe LG hangprojektor :)
2014. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de az audio része meg van oldva!
2014. aug. 26. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Én nem nagyon értek a projektorokhoz, de a felbontásban ajánlanék pár dolgot.


16:9-es arányú felbontások:

480p: 854x480

720p: 1280x720 (HD)

1080p: 1920x1080 (FHD)


82cm-es led TV-m van


Sokáig én is azt hittem, hogy a 480p-s felbontás bőven jó mindenre. Egyszer leszedtem egy 720p-s filmet, és akkor döbbentem rá, hogy mennyit is számít(hasonló módon volt kódolva x264-el). És ez 82cm átmérőjű TV-n már bőven észrevehető!


Én amondó vagyok, ha élvezni(minőségben) is szeretnéd a filmet és nem csak bámulni a homályos képet, akkor ha a kivetített kép közel 80cm átmérőjű, akkor már 720p-s projektor a minimum. 100-110cm-nél már elgondolkodnék a 1080p-s projektoron. Tudom ez sok pénz.


Ezt neked kell eldöntened, hogy mennyit szánsz(tudsz rászánni) rá, és mik az igényeid.


ui.: Egy projektor képe minőségben soha nem lesz képes felvenni a versenyt egy TV-vel.

2014. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 GreenLand válasza:

Hát azért ezzel vitába tudnél szállni.

Tv-t 3m-nél nagyobbat UHD IMAX-et lejátszót pl nem fogsz tvbe talàlni. És a kisebb projektorok is verik az azonos méretű tv-ket .

Teljesitményben ,és fogyasztásban is.

2015. júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!