Hangfal építés? Hogyan?

Figyelt kérdés

Hello. Egy házi passzív hangfalat szeretnék építeni. Van 2 mélyközép,1 magassugárzóm, 1 magas,és egy magasközép hangszóróm.

A ládába minden féleképp bele szeretném rakni a 2 mélyközépet,de nem tudom hogy magasból milyeneket rakjak.

Az 1 magas az 50Watt 4Ohm,a maggassugárzó,és a magasközép teljesítményét nem tudom.

Ládát hogy alakítsam ki? Milyen hangváltó kell? 16éves vagyok,szeretek barkácsolni,de nem tudom hogy kezdjek neki,pozitív válaszokat várok. Köszönöm!


2014. szept. 7. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért ez nem lesz ilyen egyszerű, persze érdemes utánalesni az alapoknak. Valahol csak el kell kezdeni. Alapjába véve most neked 2 utas hangfalat tudnék elsőként ajánlani, amit készíts el. Több utas 3+ hangfalnál túl bonyolult lenne a hangváltó rész elkészítése.

Hangszóróhoz tervezünk dobozt , és nem csak úgy belerakjuk egy ládába, vagy jó lesz vagy... nem alapon. :) Így igazán sok pénzt el lehetne költeni, hogy legyártasz jó párat, de most neked csak 2db -ra van szükséged. Ismerkedni kell a hangszóróval, paramétereivel, aztán az ajánlott / hozzávetőleges dobozméretezéssel. Akadnak programok is, amelyek paraméterek alapján számolják ki a doboz térfogatot. Tehát 2db mély-középre és 2db magas-sugárzóra lesz szükséged első körben.


Elég sok szerszámra is,fúrógép, körfűrész, dekopírfűrész, de a jobbak ragasztással oldják meg, ahhoz pedig lamellázógép is kellene pluszban. Az oldallapok levágását legpontosabban megoldják neked pl. az OBI-ban is.


De itt elég részletes infóval szolgálnak :

[link]

Ajánlom többször elolvasni.

2014. szept. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

kép:

[link]

2014. szept. 8. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!