Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Samsung TV-n másnak is csúszik...

Samsung TV-n másnak is csúszik a hang filmlejátszás közben?

Figyelt kérdés

Nekem olyan problémám lenne, hogy a TV-n csúszik a Dolby Digital hang az .mkv kiterjesztésű fájloknál. A képhez képest legalább fél másodpercet siet.

Samsung UE40F6320 LED tv. USB-n keresztül mind pendrive, mind külső HDD-ről, de még ha modemen keresztül a PC-re kötöm, akkor is. Viszont a DTS hanggal nincs probléma. Inkább az .ac3 kiterjesztésű szinkronokkal szórakozik. Ha a filmet visszaléptetem 10-15 másodpercet, akkor szinkronba kerül a képpel, de ezt legalább 4x/5x el kell játszanom vele egymás után, hogy elkapja a megfelelő pozíciót. Szerintem valami software-s probléma lehet a Tv-ben. Elég bosszantó tud lenni. Próbáltam már a TV software-ét frissíteni, de nem segített a dolgon.

Nincs ötletetek mit lehetne vele kezdeni?



2014. szept. 27. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele mit kezdeni. Ha normális lejátszást akarsz extra fájloknál is, akkor egy külső media playert kell venned, vagy valami androidos bigyót. Esetleg EZ Cast vagy Chrome Cast, vagy ha a TV tudja akkor vezeték nélküli stream másik eszközről. Vagy mobil MHL stb.. sok megoldás van
2014. szept. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá semmi mint ahogy az első írta. Nekem nem csúszik egyáltalán pedig wifin keresztül megy.
2014. szept. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

9mm:

Tökmindegy miről megy, a TV lejátszója nem kezeli rendesen a többcsatornás AC3 hangot, nem tudsz vele mit csinálni. Teljesen mindegy, hogy usb-ről vagy wifiről megy, egy másik eszköz kell az ilyen dolgok lejátszásához.

2014. szept. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Öregebbem van és nem csúszik...
2014. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ok.. most ellenkezhetsz, de olvasd el még egyszer a kérdést, szépen leírja a problémát. Nálam is vannak gondok többcsatornás ac3 hang esetén, és egy 2-3 éves tévéről van szó. Simán szar a bennük levő lejátszó.
2014. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A hasznos válaszokat köszönöm.


Az én készülékem 2013-as modell. Dual-core CPU.

De gondolom nem a hardware-ben keresendő a probléma. Érdekes módon arra számítottam, hogy a DTS hanggal lesznek problémák, mivel ahhoz nagyobb adatátvitelre van szükség, de nem. Itt kifejezetten az mkv hangkódolásában van valami orvosolandó. A felbontás mindegy, hogy 1080p, 720p, vagy annál kisebb. Észrevételeim szerint akkor szórakozik ha 3 vagy több audiosáv van a film mellett. Mp4, és avi, kiterjesztésnél semmi probléma nincs. Egyébként más probléma nincs a készülékkel. Az előző TV-m is Samsung volt. 6 évet szolgált. Nem azért cseréltem le, mert problémák voltak vele, csak szerettem volna egy nagyobbat. Az még csak 32"-os volt, régebbi LCD technológia, nem FullHD-s, csak HD Ready-s, se USB, se CI kártya olvasó, analóg tuneres.. A mai napig üzemel egy ismerősömnél.


Egy hete jeleztem ezt a Samsung-nak, és rögtön kaptam egy választ, hogy rögzítették visszajelzésemet. Gondoltam magamban, ennyi volt és kész, de nem. Most látom az e-mail-jeim között, hogy pár napja válaszoltak. Azt közlik, hogy több visszajelzés is érkezett már a problémával kapcsolatban, és Ők is észlelték bizonyos modelleken. A problémán dolgoznak, és a felhasználók minél előbb meg fogják kapni a megfelelő software-es frissítést.


Egy tipp: ha megállítom a filmet, és újra ráindítok, akkor általában helyre ugrik a szinkron.

2014. szept. 28. 08:47
 7/7 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a problémám a Samsung TV-men. 2010-ben vettem. A másik probléma, hogy egyes hangsávok iszonyúan hangosak a többihez képest. Pl a háttérzajok szólnak 70-en, a beszéd meg mondjuk 30-on.
2015. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!