Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi okozhatta ezt a hibát a...

Mi okozhatta ezt a hibát a lcd-ledes televízióban?

Figyelt kérdés

Egy Panasonic 50" ledes tv bekapcsolása után a képernyő világos zöld színben jelent meg, de ha AV-ra váltottam pirosra váltott. A menüt sem lehetett megjeleníteni, de hangot kezelni tudtam. Leválasztottam az áramforrásról, majd később visszadugva visszaállt a rendeltetésszerű működés.

Mi okozhatta ezt a hibát?



2014. szept. 29. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Azóta nem csinálta egyszer sem?

Talán valami legörcsölt a szoftverében. Kikapcsolás és áramtalanítás után elfelejtette és újraindult, már jól.

Erre gondolok.

2014. okt. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gondoltam erre, hiszen "szokás szerint" a szoftveres készülékeknél ez az első "gyógymód" a hiba kiiktatására.

De én inkább a hiba pontosabb okát keresném, hogy a továbbiakban (ha lehetséges) ki tudjam küszöbölni. : )

2014. okt. 2. 09:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre kicsi az esély, ha csak nem egy magyarul tudó, távolkeleti tervező mérnök, esetleg egy tapasztalt szervizes keveredik ide, de valószínüleg ő sem tudna sokkal többet mondani, mert ezek nyilván, logikusan nem betervezett dolgok és csak akkor talál rá az is a pontos okára, ha egészen pontosan le tudja modellezni fejben az benne zajló logikai folyamatokat, de talán még akkor sem.


Ez olyan kb, mint amikor az első LCD karórák elektronikája volt amikor hiba miatt 100 perc után váltott, 60 helyett. Volt ilyen. Azt sem lehetett megmondani pontosan, hogy mitől. nyilván logikusan következet az ember, hogy 'ahol a számláló perc körének a 60 perces állása utáni lépésnél le kell nullázza az áramkörön belül a percet és léptetti az órát egy kötés, az ott valamiért nem működött, csak 100 után. (még csak nem is 160 után, mert az lenne a logikusabb, vagy valami bináris számlálásból adódó decimális érték).


Itt is valami integrált áramkörön belül történt funkció zavar miatt kiakadt valamelyik logikai kör benne, amire nem nagyon lehet választ találni, hogy pontosan melyik volt, mert nem is ismerjük a pontos felépítését. Ennek a megtalálásához és a megértéséhez (azon kívül, hogy tervezői szinten megtanulhatnánk az egészet) le kellene követni az egész folyamatot. Aki tervezte, az rá tudna jönni, némi töprengés után nagy vonalakban, mi lehetett.


Ez csak akkor hiba, ha rendszeresen akadályoz a működésében. Különben meg, szerintem ne foglalkozz vele, mert úgysem lehet rájönni.


Tudom milyen, amikor "de tudni akarom az okát", mert én is ilyen vagyok, de szerintem nem nagyon lehet ezt kideríteni, ha csak egyszer fagyott le.


Ha meg többször is előfordul, akkor gondolom a szervizben elkezdenek paneleket cserélni benne legvalószínübb eshetőségnek megfelelően, amíg meg nem javul. Tudom, dolgoztam én is Gelkában még 30-35 éve, amikor még volt ilyen.

2014. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! : )
2014. okt. 3. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!