Van értelme UHD TV-t venni?

Figyelt kérdés
Van rá egyáltalán valami tartalom?

2014. okt. 5. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A jovore nezve megerheti, jelenleg meg nem igazan tudod kihasznalni.
2014. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mire lesz rá valami tartalom addigra elavult lesz. Full hd sincs még mindenhol nem hogy 4k.
2014. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Osynho ***** válasza:
78%
Egyelőre nincs, a másik, hogy ugyanúgy lcd, mint egy full hd-s, annak minden hátrányával. Ezen kívül csak nagy képátlónál érdemes gondolkodni, mivel a kis tv-n messziről teljesen mindegy, hogy full hd, vagy uhd anyag megy, nem fogod látni a különbséget.
2014. okt. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2014. okt. 5. 17:29
 5/9 anonim ***** válasza:

A felhasználástól függ. Sokan monitorként használják (vagy használnák pl.:én).

De egyszerű TV csatornákat nézni értelmetlen. Én zenét, videót előszeretettel szerkesztek, ily módon jól jönne.

2014. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Feltétlenül megéri, de csak 50" fölött.

Egy 50"-os képernyőn a full HD adást kb 1 méterről látod tűélesen, pedig a FullHD csak a negyed képernyő felbntást tudná kiszolgáli, de a legtöbb UHD készülékben van beépítve egy valós idejű videó processzor, megfelelő cél szoftverrel, ami feljavítja a felbontást, akár a fullHD-nél kisebb felbontásról is egészen jól nézhetőre.


Ez hasonlóan javít, mint az Imax hatalmas vásznú mozi rendszer amin egy 35 mm-es film beszkennelt tartalmát szoftveresen feljavítják és a hatalmas házfalnyi képernyőn is kiválóan élvezhető minőségben fogjuk látni.


[link]


Ezért érdemes UHD tv-n nézni a kisebb felbontású tartalmakat, mert jobb lesz az eredmény.


A következőt a legnagyobb felbontásnan érdemes nézni, ami ebben az esetben 720p :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=3T..

2014. dec. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. dec. 28. 12:32
 8/9 Helyihülye válasza:
A youtube-on szép számmal vannak 4K-s videók. Én nem bántam meg, hogy azt vettem.
2015. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Osynho ***** válasza:
Igen, csak youtube agyontömörített f.s, hiába 4K. Youtube nehogy már minőségi forrásnak számítson. :) Inkább egy full hd bluray film.
2015. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!