Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Házimozit akarok lehetséges így?

Házimozit akarok lehetséges így?

Figyelt kérdés

Akarok venni házimozi erősítőt,és hozzá hangfalakat,meg egy mélynyomót,Viszont a filmeket eddig a tv saját(Samsung F6500)beépített lejátszójával játszottam le.Ez után sem szándékozok lejátszót venni.

A kérdésem az lenne,hogy a hangzás így és jó minőségű lenne? Adná azt az élményt?Vagy mindenképpen kell hozzá lejátszó is?

Köszi a válaszokat.



2014. okt. 13. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha van normális hang kimenet a TV-n akkor össze tudod kötni jól, egyébként meg ál 5.1-et tud csak szimulálni, bár akinek nincs jó füle az is nagyon szép :-)
2014. okt. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 menta34 ***** válasza:
Úgy nézem van optikai hangkimenet a tv-n, ha olyan erősítőt veszel ami ezt fogadja akkor jó kell legyen :)
2014. okt. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát olyan erősítőt kell vennem,amin szintén van optika csatlakozó?
2014. okt. 13. 10:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy megveszed a drága cuccokat, aztán a végén jössz rá, hogy valami mégsem az igazi, hiányzik az igazi basszus, nincs meg az igazi tér. Hiába van akármilyen erősítőd, ha a kapott jel gyenge. Optikával használom a házimozit, eddig alaplapi hangkártya volt. Mindenki mondta, hogy nem kell másik hangkártya, optikán úgy sincs semmi jelentősége. Aztán mégis vettem egy jó hangkártyát és bizony baromi nagy jelentősége van!
2014. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 menta34 ***** válasza:

#4 és az új hangkártyát is optikai kábellel kötötted be? :)


Kérdező: optikai bemenet! fontos, hogy bemenet legyen, mert nem kétirányú.

2014. okt. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Természetesen optikával használom, ég és föld az alaplapihoz képest.
2014. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor ott valami nagyon nem jó, digitális jel 1:1-be kijön, ott szinte mindegy mi a forrás. Ha analóggal kötöd össze, megértem hogy jobb a hangkártya DAC-ja mint az erősítőé, de így hülyeséget irkálsz mint már céloztak rá...

A vezető hossza miatt előfordulhat "veszteség" digit jelnél is, de ha azon nem változtattál ugyan azt kapja az erősítőd mint eddig, csak beképzeled hogy jobb, mert új elem van a rendszerben. Én is így kezdtem :D bármit módosítottam, fúúú most jobban szól mert beleöltem még x eft-ot a rendszerbe, közbe meg ku_áa nem. :D

2014. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sem a bit, sem a frekvenciatartomány, sem a torzítás nem mérhető össze egy alaplapi hangkártyával.
2014. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mekkora hülyeséget írtál ember... Digitális jelről beszélünk, nem analógról, itt olyan torzításról nem beszélhetünk mint analóg jelnél, amit megadnak THD egy kártyánál az az analóg kimenetre vonatkozik.

Ha egy hangkártya kimenete 24 bit meg 96 kHz, akkor az annyi, mindegy hogy 5 vagy 50 eft. Ha nagyobb mintavételezésű kártyát vettél nyilván többet tud, de ez most akkor olyan mint ha egy 1,4-es benzines Opelt hasonlítanál össze egy 3 literes TDi-vel, vagy teljesítmény szempontjából egy 100 wattos erősítőt egy 1000 wattossal. Nincs értelme annak amit írsz. Digitális jelvezetésnél nincs veszteség, olyan mint ha egy fájlt másolnál át az erősítőd dac-jára, csak diszkrét értéket vehet fel a jel (logikai 0 és 1, aminek a nulla és öt volt felel meg, persze bizonyos tűréssel), nem időben folyamatosan változó mennyiségről van szó.

2014. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mellesleg megnézném azt a hanganyagot, ami nagyobb bitrátájú, meg mintavételezésű mint egy mai alaplapi hangkártya, meg azt a rendszert is amin ezt a különbséget érzékelni lehet...
2014. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!