Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tablet vásárlás? Nem volt még...

Richz kérdése:

Tablet vásárlás? Nem volt még tabom, így nem vagyok otthon a témában.

Figyelt kérdés
Meguntam a dual simes phabletek utáni kutatást, szóval telefon+tab combo marad. Amit szeretnék 8"-10", sim foglalat, android. 70.000ig. Valami megbízhatót szeretnék. 1,Netezésre, 2,játékokra, 3,zenehallgatás és 4,filmezésre is használnám. (Kérdésemen kívül, sok helyen olvastam, hogy ipad-et ajánlanak. Tényleg ennyivel jobb? Meglehet barátkozni wp,android + ios combóval? Esetleg érdemes megvárni air 2-t aztán részletre megvenni? Megéri kifizetni az árát, egy középkategóriáshoz képest?) Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. okt. 17. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
En nem igazan vagyok temaban, de ismerosi korben, aki kicsit is ert hozza az Nexus tabot vagy iPad-et hasznal.
2014. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

csak bonyolítod az életed ezzel a vegyes valamivel.


nézz egy samu tabletet, azok most nagyon belehúztak...

2014. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne, semmiképp se nézz Samsung tabletet, majdnem kivétel nélkül szar az összes.


Androidosok közül Nexus a király, ezzel az a gond, hogy a Nexus 10 drága, a Nexus 7 meg kicsi.

Nexus 9 is jó drága lesz, meg az mire itthon elérhető lesz elég sok idő.


Azért Nexus-on kívül is szóba jöhet pár, de egyik sem olyan jó.

Még ha 70k-ig lenne is pár jó alternatíva, neked SIM foglalat kell bele, ami mindig minimum 10k-val többet jelent, mint a sima WiFi-s változat.

2014. okt. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mint irtam, nem igazán értek a tablet márkákhoz, középkategória körül szeretnék vásárolni.(Ezért írtam a 70k-t, mert azt hittem ez már az...) Ha többet kell rá fizetni, 10-20k-val nem gond, csak használható legyen. Már csak az lenne a kérdésem, hogy hol érdemes megvenni? Elektronikai cuccokat csak aqua-ba ill., MM-ba szoktam venni. Edigitallal 2x is befürödtem. Ha esetleg segitenétek kiválasztani még a boltot, azt megköszönném. [link]
2014. okt. 18. 07:16
 5/9 anonim ***** válasza:

#4


70k-ért már lenne középkategóriás tablet, csak a SIM foglalat ami még rádob egy kicsit az árra, meg a 8-10"-es kijelző jóval drágább.


Ha a 7"-es kijelzővel beéred, akkor amit linkeltél 2013-as LTE-s Nexus 7 nagyon jó választás, csak ugye az is 70k felett van.

Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy azok közül melyik bolt megbízható, Expansys az nincs azon a listán, de ott is kapható és az nagyon megbízható bolt, de ott 90k, máshol lehet egy 10-essel olcsóbban megúsznád, de az nemtom mennyire megbízható.

2014. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A xiaomi MiPadhez mit szólsz?

Igaz az itthon árban már túlmutat ezen.


Itthon iPad4 van. Nekem egy Mi3, néha hiányoznak az iOS megoldásai. Akárhogyis, de nem vagyok 100%-ig elégedett az androiddal sem meg az iOS-szel sem.

Annyival meg az iPad sem jobb szerintem, mert ott is vannak hiányosságok. Nálam egál a két rendszer.

iPad4-et, esetleg mini2-t még talán kapsz ennyiért valahol újonnan.

2014. okt. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami pedig a SIM foglalatot illeti én személy szerint fölöslegesnek tartom egy okostelefon mellett. Miért fizessek mégegy netért pluszba?

Van a telefonomon, arról meg tudom osztani a tablettel.

Ha hagyományos telefont akarsz, akkor érthető, bár azokról is lehet megosztani, hacsak nem valami tényleg őskori lelet. :)

2014. okt. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos csak most tudtam gépközelben lenni. Tapasztalat: Vasárnap beneveztem egy alcor access Q913M-re. Elsőre: wifi ledobál, 3g használhatatlan(értsd.: 30mp-ként ki-be kapcsolgatni, képernyő vibrál(?!), Szaggat a clash of clans. Szóval, amellett döntöttem, hogy nem őskori leletet veszek, hanem valami alaptelefont, amibe nem dobál le a 3g.(Ha tudtok valami jót, akkor azt megköszönném. Esetleg bővíthető memória(vagy 1-2Gb szabad memória, Elfogadható üzemidő) Tabletnél jó lenne a nagyobb kijelző, Egy oldalt ne 1perc alatt hozzon be. Kijelzőfelbontásokkal nem vagyok tisztában, de mondjuk ennek az alcornak szép képe van.(2048x1536, Természetesen Nem ekkora felbontást szeretnék, csak akkorát hogy ne legyen zavaró.) Játékokkal is játszom(heroes charge, clash of clans, ezek nem nagy hardverigényűek szerintem.)

off:

Érdemes még nexus 7et venni?(2013-as készülék) Igaz ennek kisebb a kijelzője, mint amit szeretnék, de sokan írják hogy megbízható. Erre 100%, hogy lesz android 5(Üzemidő javulást miatt érdekelne.)

Sajnálom, hogy ilyen sokat írok, de szerintem így jobban tudtok segíteni, mintha azt írnám , hogy jókép,1giga ram, játékra...

2014. okt. 20. 08:31
 9/9 A kérdező kommentje:
6# Xiaomi telefonokról sokat olvastam, szinte csak jókat írnak róla. Esetleg van saját tapasztalatod a tablettel vagy a szervizzel kapcsolatban? Nyiradonyban van a szervize, tőlem 260km-re. Ipad: Nekem személy szerint nem jön be az ios(2hétig volt nálam egy iphone4, ameddig nem jött vissza garanciából a telefonom inkább egy 3000ft-osat használtam 3 hétig. + 2-3x annyiba kerül, mint amennyi a keretem.
2014. okt. 20. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!